Zeki Toçoğlu

Zeki Toçoğlu

Zeki Toçoğlu ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Zeki Toçoğlu haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz.!

Zeki Toçoğlu ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Zeki Toçoğlu haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 144 zeki tocoglu haberi bulunmuştur.

Şehit kaymakama veda
Şehit kaymakama vedaMardin’in Derik ilçesinde hükümet konağına yerleştirilen patlayıcının infilak ettirilmesi sonucu şehit olan Kaymakam Muhammed Fatih Safitürk, Sakarya’da son yolculuğuna uğurlandı. Törende konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Muhammed kardeşimin kanı yerde kalmayacak" dedi.PKK’lı teröristlerce düzenlenen bombalı saldırıda şehit olan Derik Kaymakamı Muhammed Fatih Safitürk’ün naaşı, Sakarya Valiliği önündeki törenin ardından Kalaycı Merkez Camii’ne getirildi. Cenaze törenine Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve eşi Emine Erdoğan, Başbakan Binali Yıldırım, Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın, Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Berat Albayrak, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Kültür ve Turizm Bakanı Nabi Avcı, Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Fikri Işık, Diyanet İşleri Başkanı Mehmet Görmez Sakarya Valisi Hüseyin Avni Coş, Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanı Zeki Toçoğlu, Kocaeli Valisi Hasan Basri Güzeloğlu ve protokol üyeleri katıldı.Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Başbakan Binali Yıldırım ile birlikte cenaze namazının kılınacağı alana geldiği sırada vatandaşlar, “İdam isteriz” diye bağırdı. Tekbirler eşliğinde cenaze namazının kılınacağı alana gelen Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Sevgili kardeşlerim öncelikle şehidimizin huzurunda O’nu rabbimize uğurlarken bugün burada sizlerin bu son görevi ifa etmek üzere toplanmış bulunmanız, hassasiyetinizin bir ifadesi olması bakımından çok çok önemlidir. Muhammet Fatih, kısa bir süre önce Külliye’de kendisi ile tanıştığımız bir kardeşimizdi. Ve Derik’teki bu kaymakamlık göreviyle birlikte kendisine bir kayyumluk görevi bir belediye başkanlık vekaletini de yürütmüş olması bizim yol haritamızın nasıl çalıştığının bir ifadesi olması bakımından çok çok önemli. Az önce ayeti kerimeler okundu. Ve hep musallada tabutun üzerinde görürüz. Hepimizin emaneti tevdi edeceğimiz yer bellidir. Tekrar rabbimize döneceğiz” diye konuştu.
12.11.2016Haberler