10.01.2019 10:48 | Son Güncelleme:

Hac kesin kayıtları sona eriyor!

Hac kesin kayıtları için son gün. Kutsal toprakları ziyaret etmeye hazırlanan binlerce hacı adayı kesin kayıt işlemlerini tamamlamaya devam ediyor.

Kutsal toprakları ziyaret etmeye hak kazanan binlerce hacı adayı şimdilerde kesin kayıt işlemlerini tamamlıyor. Binlerce hacı adayı 2 Ocak'ta başlayan kesin kayıtların ne zaman sona ereceğini merak ediyor. 

HAC KAYIT İŞLEMİ NE ZAMAN SONA ERECEK?

Hac kesin kayıt işlemleri 11 Ocak cuma günü sona erecek. Bu tarihe kadar kayıt yaptırmayanlar kutsal toprakları ziyaret etme şansını kaybedecek.

HAC KAYIT ÜCRETİ NEREYE YATIRILACAK?

Tercih edilen hac konaklama türüne ait hac ücretinin tamamını kesin kayıt esnasında yatırabileceği gibi, %50’sini 11 Ocak 2019; kalan %50’sini de 22 Şubat 2019 tarihine kadar T.C. kimlik numarası ve cep telefonu bilgisi ile Albaraka Katılım Bankası, Halk Bankası, Kuveyt Türk Katılım Bankası, Türkiye Finans Katılım Bankası, Vakıfbank, Vakıf Katılım, Ziraat Bankası, Ziraat Katılım bankalarından birine yatırabilecektir.

HAC ÜCRETİ PTT'YE YATIRILABİLİR Mİ?

Hac kesin kayıt için tahsilat işlemi ayrıca PTT şubelerinde de yapılabilecek.

HAC EK KONTENJANLARI

Diyanet İşleri Başkanlığının açıklamasına göre kurayı kazanmasına rağmen kayıt işlemini gerçekleştirmeyen hacı adaylarının yerine 2007-2019'da kayıt yaptırıp da daha önce hiç hacca gitmemiş şehit anne, baba, eş ve evlenmemiş çocukları ile gazi ve eşlerinden müracaat edenleri kurasız hacca götürülecek.
 

Bu habere ifade bırak
  • 0Mutluyum
  • 0Şaşkınım
  • 0Kararsızım
  • 0Kızgınım
  • 0Üzgünüm
Toplam Oy0