Hacklenen ünlülerin sayısı giderek artıyor

20.03.2017'de eklendi20.03.2017-16:16 'de güncellendi
Geçtiğimiz günlerde yaşanan ve ünlülerin özel resimlerini internette yayınlayan Fappening 2.0 olarak anılan bu hack olayında yeni gelişmeler yaşanıyor.

Harry Potter serisiyle adını duyuran Hollywood’un ünlü oyuncusu Emma Watson başta olmak üzere birçok ünlünün iCloud hesabı hacklenmiş ve özel fotoğrafları internete düşmüştü. Şimdi ise 4chan ve Reddit üzerinden sızdırılan yeni fotoğraflar arasında WWE güreşçisi Paige (Saraya-Jade Bevis), Dylan Penn ve Arrow oyuncusu Katie Cassidy yer alıyor.
Ayrıca Rose McGowan, Rhona Mitra, Analeigh Tipton, Trieste Kelly Dunn, Lili Simmons, Iliza Shlesinger ve April Love Geary de hedef alınanlar arasında yer alıyor.

Gelen bilgilere göre bahsi çeken ünlü isimlerin fotoğraflarının yanı sıra iCloud hesaplarındaki videolar da sızdırıldı. Hatta sızdırılanlar arasında bazı ünlülerin cinsel ilişki görüntüleri de bulunuyor. Sızıntının kaynağı ise bilinmiyor. 

İlk hack dalgası sonrası Emma Watson ve Amanda Seyfried'ın avukatları, internette yayınlanan içerikleri sildirmek için mahkemeye başvurmuştu.