Hadise'nin 'tasarım' ısrarının sebebi ne?

Hadise'nin Almanya konserinde giydiği kostümü olay oldu... Stilist olan kız kardeşiyle iş anlamında yollarını ayıran Hadise, bir süredir "Kıyafetlerimi kendim tasarlıyorum" diyor. Ancak sosyal medyada dönen bir 'benzerlik' kafalarda soru işareti yarattı bile...

Hadise'nin 'tasarım' ısrarının sebebi ne?

Ailesiyle arası açılmıştı

Ailesiyle arası açılmıştı

Hadise için 2018 senesi oldukça yoğun ve yorucuydu.

2018'in başında 'Sıfır Tolerans' videosu yüzünden tartışmaların odağı haline gelen, daha sonra Twitter'da yaptığı açıklamalarla durumu kendi lehine çeviren şarkıcı, yaz aylarında ise ailesel problemler yaşamıştı.

Annesinin sağlık problemleri yüzünden ablası ve kardeşiyle arası açılan Hadise, kardeşleriyle iş ilişkisini kesmişti.

Yakın markaja alınmıştı

Yakın markaja alınmıştı

2018 sonbaharında yayınlanan 'O Ses Türkiye' sayesinde Hadise kendisini toplamıştı. Muhabirlere "Kıyafetlerimi artık kendim tasarlıyorum, ne giyeceğime kendim karar veriyorum" diyen Hadise, stil avcıları tarafından yakın markaja alınmıştı.

"Yok artık, Hadise bunu tasarlayamaz" demek için şarkıcının açığı aranıyordu ama bir türlü ikna edici bir kanıt bulunamamıştı.

Kafalarda soru işareti yarattı

Kafalarda soru işareti yarattı

Ta ki birkaç gün öncesine kadar... Hadise, Almanya konserinde giydiği kıyafetle çok konuşuldu. İddialı ve modern sahne kostümüyle kimilerini pozitif kimilerini ise negatif anlamda şaşırtan şarkıcı, bir anda gündemin üst sıralarına taşındı.

Gözler onun üzerindeyken, sosyal medyada paylaşılan bir benzerlik ise kafalarda soru işareti yarattı.

Benzerlik, inkâr edilemez boyutta

Benzerlik, inkâr edilemez boyutta

İddialı sahne kostümünü kendisinin tasarladığını söyleyen Hadise'nin yalan söylediği, aslında o kostümün çok benzerini 8 ay önce Adriana Lima'nın bir defilede giydiği bir görsel eşliğinde iddia edildi.

Aslında iddia demek de ne kadar doğru bilemiyorum. Çünkü her iki kostüm arasında öyle büyük bir benzerlik var ki 'iddia' demek yanlış olur. Hadise, Adriana Lima'nın defilede giydiği kıyafetin adeta aynısını giymiş meğer. Gel de Molatik olma!

Neden 'tasarım' ısrarında?

Neden 'tasarım' ısrarında?

Hadise, neden 'tasarım' ısrarında? Neden kıyafetlerini kendisinin tasarladığını söylüyor? "Hadise yalan söyledi" demek fazlasıyla ağır bir laf. Ama ortada ciddi bir benzerlik olduğu da çok net gözüküyor.

Bu türden kazalar, benzerlikler yaşanabilir her konuda. Üzerinde durulması gereken nokta Hadise'nin yalan söylemesi filan değil 'tasarım' ısrarı bence. Neden böyle bir 'stilistlik' inadında?

"Kimseye ihtiyacım yok"u mu ispatlamaya çalışıyor?

"Kimseye ihtiyacım yok"u mu ispatlamaya çalışıyor?

Cevabı çok kolay açıkçası... Hadise, profesyonel anlamda hiçbir kimseye, hatta kardeşlerine bile ihtiyacı olmadığını kanıtlama davasında bence...

"Bakın, ablama da kız kardeşime de iş anlamında ihtiyacım yok"u ispat etmeye çalışıyor bence.

Bu davaya kendini öyle bir kaptırmış ki -eğer 'yalan' iddiası gerçekse- ufak esintileri, kopyaları dahi bir sıkıntı olarak görmüyor.

Aile problemlerini kendi paylaşmamıştı

Aile problemlerini kendi paylaşmamıştı

Hadise'nin böyle bir davaya kendini sürüklemesi doğru gelmiyor olabilir sizlere. Ama bence o kadar da haksız değil. Çünkü hiç de tahmin edemeyeceğimiz kadar büyük bir travma yaşadı bence.

Annesi ölümden döndü, ablası ve kız kardeşiyle arasındaki problemleri herkes duydu. Ve bu 'ifşa' şeklinde oldu. Kendisi açıklamadı ailesel problemlerini. Birileri fişekledi, o da mecburen açıklama yapmak zorunda kaldı.

Her damar şarkıda gözleri doluyor

Her damar şarkıda gözleri doluyor

Hadise, ünlü diye, her şeyi kabul edebilir zannediyoruz. Fakat inanır mısınız ama o da bir insan. Ne kadar eğlenceli gözükürse gözüksün, 'O Ses Türkiye'de damar bir şarkı söylendiğinde gözleri dolan, insani duygulara sahip bir kadın.

Özel hayatından şarkılarına, aile problemlerinden tavırlarına herkes eleştiriyor onu. Hadise güçlü durduğu için, kameralar önünde ağlamalı röportajlar vermediği için daha da çok üstüne gidiliyor. 

İlla ajitasyon mu yapmalı?

İlla ajitasyon mu yapmalı?

Hadise samimi gözükek için illa ajitasyon mu yapmalı? İlla zırıl zırıl ağlaması mı lazım? Belli ki Hadise ailesel problemlerini hâlâ aşamamış. Ve bazı konuları tüm Türkiye'yle konuşmak istemiyor. Bu durum neden onu itici, uzak, mesafeli yapıyor? Ne münasebet...

Hadise'yi seven sever, sevmeyen sevmez. Her şey bu kadar netken ortalığı "Yalan söylüyor" diye kızıştırmak ve onun davranışlarında psikolojik neden aramamak bence haksızlık...


 

can.sisman@milliyet.com.tr

Bu makaleye ifade bırak