Hadise'nin 33 saatte klip çekebilmesi gerçekten marifet mi?

Hadise 'Geliyorum Yanına' adlı şarkının klibini Kurban Bayramı'ndan önce çıkarabilmek için 33 saatte sıkı bir çalışmaya girdi ve yetiştirdi. Peki Hadise'nin çektiği kliplere baktığımızda o tarz klipler için 33 saat gerçekten takdir edilecek bir süre mi?

Hadise'nin 33 saatte klip çekebilmesi gerçekten marifet mi?

Klip anlayışı

Hadise kliplerinde taa Stire Me Up zamanlarından beri bol dansçı ve hoş koreografiler görüyoruz. 'Geliyorum Yanına' klibinde de 70 dansçı rol alıyor. Dansın ön plana çıktığı Hadise klipleri için 33 saat da imkansız bir zaman değil.

Çünkü Hadise'nin kliplerine dans ve düzen haricinde çok da özendiğini söyleyemeyiz. Zaten profesyonel dansçılarla çalıştığı için koregrafi çalışmaları kısa provalardan sonra oturmuş oluyor.

Süre uzatacak detaylar

Süre uzatacak detaylar

Hadise kliplerinde koreografi ve set düzenleme haricinde süre uzatacak detay pek görmüyoruz. Orijinal bir fikir, farklı çekim teknikleri, kısa film tadında bir klip ya da kurgu-montaj aşamasında uğraş gerektirecek bir durum söz konusu olmuyor.

Bir stüdyoda onlarca dansçı ve Hadise toplanıp güzel koreografiler sergileyip klibi bitiriyorlar. Verilen emeğe saygı  duyulmalı elbette fakat "Hadise, klibini 33 saatte bitirdi" cümlesi kesinlikle ekstra bir övgü gerektirmiyor. 1 gecede bitebilecek bir format ve iş gücü çünkü.

Mühim olan şarkı

Mühim olan şarkı

Hadise'nin bayram öncesinde klibin bitirip sahnede gösterime sunma fikri galiba bu işi biraz aceleye getirdi. Normalde 33 saatte değil de daha uzun sürede daha farklı bir iş çıkarabilirdi. Ama şimdi Harbiye Açıkhava'da klibi, sevenlerine ilk kez sunacak.

Hadise sahnedeyken klibin çok dikkat çekeceğini sanmıyorum. Standart bir Hadise klibi olacağı için ve Hadise canlı performansında muhtemelen klipteki dansları sergileyeceği için gözler sahnedeki Hadise'de, kulaklar ise şarkısında olacak.

Şarkının tanıtım videosundan da anlaşılacağı üzere fena kopartmaya gelen kop-kop bir şarkı bekliyoruz bizi. 

Bu makaleye ifade bırak