Hadise ve kardeşleri arasında neler oluyor?

Hadise'nin aile hayatı hakkındaki tüm gereksiz detaylara hakimiz. Bilmememiz gereken, aile içinde kalması gereken ne varsa ortada. En ince, en özel şeyler bile detaylarıyla basına yansımış durumda. Peki Açıkgöz kardeşler arasında neler oluyor sizce? Tüm bu yaşananlar neden göz önünde olup bitiyor?

Hadise ve kardeşleri arasında neler oluyor?

Yıllardır yazıldı, çizildi

Yıllardır yazıldı, çizildi

Hadise'nin, ablası Hülya Açıkgöz ve kardeşi Derya Açıkgöz'le problem yaşadığını yıllar içinde defalarca kez okuduk. Sık sık yaşanan ufak tefek olaylar çok da fazla büyümeden çözülüyordu.

Hadise'nin kardeşleriyle iş ortaklığı hep devam etti ama yaşadıkları problemler hep bir şekilde etrafa da taştı.

"Geri adım atmıyor" denildi

"Geri adım atmıyor" denildi

Geçtiğimiz aylarda anne Gülnihal Açıkgöz'ün hastaneye kaldırılmasından sonra ise hiçbir şey eskisi gibi olmadı, olamadı. Üzücü gelişmelerin yaşandığı bu olaydan sonra önce bütün kardeşlerin arasının açıldığını öğrendik.

Bugün internet sitelerine düşen haberlerde ise, Hadise'nin geri adım atmadığı yazıldı.

'Bıktım sizin para işlerinizden'

'Bıktım sizin para işlerinizden'

Haberlere göre, Hadise, kardeşleriyle bütün köprüleri yıktı. İş ortaklığı kalmadı. Bundan önce mali işleri, konser gelirleri, vs. eşittir abla Hülya Açıkgöz, stil ve moda danışmanlığı eşittir kardeş Derya Açıkgöz'dü.Hadise asla geri adım atmıyor, hatta "Bıktım sizin para işlerinizden" diye isyan ettiği yazılan anne Gülnihal Açıkgöz'ün, kardeşlerin arası açılmasın diye devreye girdiği konuşuluyor.

İmajına zarar vermiyor mu?

İmajına zarar vermiyor mu?

Hadise'nin kardeşlerine açtığı davaları saymıyoruz bile! Peki tüm bu yaşananları nasıl değerlendirmek lazım? Hadise'nin imajına zarar vermiyor mu tüm bu olup bitenler?

'Stir Me Up' şarkısıyla "Aaa, ne güzel İngilizce şarkı söylüyor" dedirten Hadise'yi bağrımıza basmıştık yıllar önce. "Ne tatlı" dedik. Onu sempatik bulduk.

Hani 'kardeşler arasında küslük olmaz'dı?

Hani 'kardeşler arasında küslük olmaz'dı?

Sonra Hadise hop diye Belçika'yı bıraktı ve Türkiye'ye yerleşti. Kariyerine Türkiye'de devam etmeye karar verdi. Aksanlı Türkçesini sempatik bulduk, Belçika hikâyesini çoktan unuttuk bile.

Son yaşanan kardeş kavgaları, çekişmeleri ise hayli enteresan. "Kardeşler arasında küslük olmaz" lafının üstüne özellikle gidiyor sanki Hadise!

"İnsan kardeşine dava açar mı?"

"İnsan kardeşine dava açar mı?"

En önemlisi de "Kardeşleriyle mahkemelik oldu" haberleri onun 'ötekileştirilmesi'ne sebep oluyor.

"Aaa, bizim kültürümüze çok yabancı şeyler. İnsan kardeşine dava açar mı?" diye düşünülmesine yol açıyor.

Yani tüm bu gelişmeler Hadise'nin 'yerel'liğini olumsuz etkiliyor, imajını negatif etkiliyor.

Daha 'ince' düşünmek lazım

Daha 'ince' düşünmek lazım

Bunlara gerek var mı peki? Sonuçta Hadise, kariyerine Türkiye'de devam etmeye karar veren bir isim. Üstelik bugüne kadar yaptığı şarkılar, yakaladığı başarı ortada.

"Kardeşlerinle mahkemelik olursan birçok kişinin sempatisini kaybedebilirsin" diye uyarılmadı mı mesela? 

Ama madem 'para' konusunda kardeşleriyle davalık olacak kadar 'ince'likli düşünebiliyor, o zaman imajını kötü anlamda etkileyecek her türlü şeye de daha dikkatli davranması gerekiyor.

 

twitter.com/mayksisman
instagram.com/mayksisman
youtube.com/mayksisman
can.sisman@milliyet.com.tr
 

Bu makaleye ifade bırak