Milliyet Tatil

Hafta sonu tatili için yurt dışı rotaları

Hafta sonu tatilinde küçük bir yurt dışı tatili yapmak hayal değil. Önceden yapılan ulaşım ve konaklama rezervasyonlarıyla iki gecelik bir tatile çıkmak mümkün. Üstelik birçok rotaya çipli kimlik kartıyla giriş de mümkün. İşte hafta sonu tatili için yurt dışı rotaları...

Hafta sonu tatili için yurt dışı rotaları
1/5
Milliyet Tatil- 11.5.2018 - 17:01

Yunanistan

Türkiye'nin batı komşusu Yunanistan, tatilde de akla gelen ilk ülkelerden biridir. Adalarıyla ünlü ülkede kapıda vize uygulaması sayesinde başta Rodos gibi yerlere Schengen vizesiz gitmek mümkün. Ancak özellikle İstanbul'da yaşayanlar için Batı Trakya ve Selanik'i kapsayan otobüs turları büyük ilgi görüyor. Özellikle Selanik, Mustafa Kemal Atatürk'ün evi, beyaz kulesi ve sahiliyle turistlerin en çok görmek istedikleri yerler arasında bulunuyor. Selanik'e hafta sonu için gitmek isteyenlerin önündeki en büyük engel ise Schengen Vizesi. Adaların aksine anakaraya yapacağınız ziyaretlerde geçerliliği olan bir Schengen Vizesi'ne sahip olmanız gerekiyor.


©Copyright 2019 Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.