12.07.2018 14:43 | Son Güncelleme:

Hakan Yılmaz kimdir?

Oyuncu Hakan Yılmaz ve eşinin Beşiktaş'ta bir otelde darbedilmesine ilikin davada sanıklar hakkında 2 yıldan beş yıl altışar aya kadar yargılanmaları istemiyle davaya devam edildi. Sanıklardan Algül ise suçu oyuncu Hakan Yılmaz'a attı. Peki Hakan Yılmaz kimdir?

Hakan  Yılmaz, Beşiktaş'ta bir otelin resepsiyonunda darbedildeğine ilişkin davada sanıkların 2 yıldan 5 yıl altışar aya kadar yargılanmaları istemiyle davaya devam edildi. Peki Hakan Yılmaz kimdir? 

HAKAN YILMAZ KİMDİR?

1969 yılında doğan Hakan Yılmaz, İlk sahne deneyimini ilkokul 2. sınıfta Cimri ile Manav piyesinde yaşadı. Okul yıllarında Üstün Gürtuna’nın hocalığında folklor çalışmalarında bulundu. Lise yıllarında Çetin Cengiz’den modern dans dersleri aldı. Yetmedi aynı salonda 3 yıl dans dersleri verdi. Güzel sanatlar tiyatro bölümünü kazanamadı. 

Amatör tiyatro grupları ile okullarda çocuk oyunlarında oynadı ve askere gitti. Askerde 15 ay fotoğrafçılık ve animasyon ekibinde görev alıp gösteriler yapan Hakan Yılmaz, askerden sonra Antalya'ya yerleşti orada çizgi tiyatrosunda 2 yıl oynadı ve televizyonda Çizgi Show adlı programda yer aldı. İstanbul'a dönüp Teyfik Gelenbe’nin tiyatro kursuna katılıp ders aldı. Bir arkadaşı ile Star TV için skeç programı hazırladı. Ancak yayınlanacağı akşam Körfez Savaşı başladı ve program bu güne kadar halen yayınlanmadı. Oyunculuğa ara verip grafikerlik yaptı. Hakan Yılmaz, 1994 yılında 'İner misin? Çıkar mısın?' adlı yarışma programında kendi yazdığı skeçlerde oyunculuk yaptı 

1995 yılında Televizyon Çocuğu adlı show programında oyunculuk yaptı, reklam filmlerinde oynadı. 1997 yılında Yangın Ayşe adlı dizide oynadı 1998 yılında 120 bölüm Büyük Küçük Demeden adlı çocuk yarışma programını sundu. Reklam filmleri çekti. 1999 yılında Ayrılsak da Beraberiz adlı dizide oynamaya başladı ve 500 bölüm oynadı. 2004 yılında Uy Başuma Gelenler adlı dizide oynadı. 2004–2005 sezonunda Sevgili Karım adlı tiyatro oyunu ile İstanbul ve Anadolu'da 75 oyun oynadı. Bir çocuk babası olup 2009 yılı sonunda eşinden boşanmıştır. Avrupa Yakası adlı dizide Osman Koçarslanlı karakterini canlandırdı. Daha sonra ise Yahşi Cazibe adlı dizide Kemal Kükreyen karakterini oynadı. İlk evliliğini 2009 yılında sonlandıran Hakan Yılmaz, 2013’ten beri Elif Yılmaz ile evli.

Bu habere ifade bırak
  • 0Mutluyum
  • 0Şaşkınım
  • 0Kararsızım
  • 0Kızgınım
  • 0Üzgünüm
Toplam Oy0