17.02.2017 21:16 | Son Güncelleme:
AA - DHA

Son dakika: Şanlıurfa Viranşehir'de patlama! 6 yaşında bir çocuk öldü

Alınan son dakika habere göre; Şanlıurfa'nın Viranşehir İlçesi'nde hakim ve savcı lojmanlarının yakınında patlama meydana geldi. Bomba yüklü araçla gerçekleştirilen saldırıda 6 yaşındaki bir çocuk hayatını kaybederken 15 kişi de yaralandı.

Alınan son dakika habere göre, Yenişehir Mahallesi'ndeki Savcılar Sitesinde  20.45 sularında büyük bir patlama meydana geldi. Olay yerine sevk edilen polis  ekipleri, çevre güvenliğini aldıktan sonra bölgeyi güvenlik çemberine aldı.  Patlamanın meydana geldiği alana takviye ekipler sevk edildi.

112 Acil ekipleri, patlamanın etkisiyle yaralananları ambulanslarla  hastanelere sevk etti.

VALİDEN AÇIKLAMA

Şanlıurfa Valisi Güngör Azim Tuna, Viranşehir  ilçesindeki patlamanın bombalı araçla gerçekleştirildiğini, olayda 6 yaşında bir  çocuğun yaşamını yitirdiğini, 15 kişinin de yaralandığını bildirdi. 

Tuna, AA muhabirine yaptığı açıklamada, aldıkları ilk bilgilere göre  akşam saatlerinde 18-20 yaşlarında bir kişinin Yenişehir Mahallesi'ndeki Savcılar  Sitesine bomba yüklü bir aracı park ettiğini belirtti.

"Patlayıcı yüklü bir araç daha sonra uzaktan kumandayla patlatılarak  lojmanlara yönelik bir terör saldırısı gerçekleştirilmiştir. Lojmanlar büyük  ölçüde hasar görmüştür." diyen Tuna, "Olayda zabıt katibinin 6 yaşında erkek  çocuğu hayatını kaybetmiştir. 15 civarında ağır olmayan yaralı mevcut olup,  tedavileri hastanede devam etmektedir." bilgisini paylaştı.

CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN BİLGİ ALDI

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Şanlıurfa  Viranşehir'deki terör saldırısıyla ilgili Vali Güngör Azim Tuna'dan bilgi alarak,  saldırıda hayatını kaybeden 6 yaşındaki erkek çocuğa Allah'tan rahmet, 15  yaralıya acil şifa dileğinde bulundu. 

Cumhurbaşkanlığı kaynaklarından edinilen bilgiye göre, Erdoğan,  Şanlıurfa'nın Viranşehir ilçesinde hakim ve savcı lojmanlarının yakınında meydana  gelen patlamayla ilgili  Vali Tuna'yı telefonla arayarak olay hakkında bilgi  aldı.

Erdoğan'ın bombalı araçla gerçekleştirilen saldırıda hayatını kaybeden  6 yaşındaki erkek çocuğa Allah'tan rahmet, 15 yaralıya da acil şifa dileğinde  bulunduğu belirtildi.

YILDIRIM: HELAK OLACAKLAR

Başbakan Binali Yıldırım, Şanlıurfa'daki terör  saldırısına ilişkin "Şanlıurfa'da masum bir evladımızın hunharca ölümüne ve 15  vatandaşımızın yaralanmasına yol açan katil terör örgütünü lanetliyorum. Çocuk  masumiyetini katleden ve hayata kasteden terör örgütleri bütün unsurlarıyla  birlikte helak olacaklardır." ifadelerini kullandı. 

Başbakan Yıldırım, Şanlıurfa'nın Viranşehir ilçesindeki terör  saldırısı dolayısıyla taziye mesajı yayımladı.

Yıldırım, mesajında, "Şanlıurfa'da masum bir evladımızın hunharca  ölümüne ve 15 vatandaşımızın yaralanmasına yol açan katil terör örgütünü  lanetliyorum. Çocuk masumiyetini katleden ve hayata kasteden terör örgütleri  bütün unsurlarıyla birlikte helak olacaklardır. Aziz milletimize ve kaybettiğimiz  evladımızın ailesine taziyelerimi sunuyorum. Yaralılarımıza şifalar diliyorum."  ifadelerine yer verdi.

BOZDAĞ'DAN AÇIKLAMA

Adalet Bakanı Bekir Bozdağ da Twitter hesabından yaptığı paylaşımda Şanlıurfa  Viranşehir'de hakim, savcı ve zabıt katiplerine dönük terör saldırısını, bu  saldırıyı yapanları, yaptıranları şiddetle lanetlediğini belirtti.

Yaralılara acil şifalar, yargı camiasına geçmiş olsun dileğinde  bulunan Bozdağ, şunları kaydetti:

"Bu terör saldırısı, sadece yargı görevi yapanlara değil aynı zamanda  hukuka, adalete, milletimize, devletimize ve birliğimize yapılmıştır. Hiçbir  terör örgütü, terör saldırısı Türkiye'nin terörle mücadelesini zaafa  uğratamayacaktır. Terörle kararlı, etkin mücadelemiz sürecektir. Hakim ve  savcılar ile onlara yardımcı adli görevliler, bugüne kadar olduğu gibi bundan  sonra da adaleti ayakta tutmaya devam edecektir."

Bu habere ifade bırak
  • 0Mutluyum
  • 0Şaşkınım
  • 0Kararsızım
  • 0Kızgınım
  • 0Üzgünüm
Toplam Oy0