Hakkari

Yerel Haber
14 Haziran 2018 - 16:19

Hakkari'de Engelli Çocuk Tekerlekli Sandalyeye Kavuştu

HAKKARİ(AA) - Hakkari'de Damla Projesi gönüllüleri ile Bedensel Engelliler Derneğinin çalışmaları sonucu temin edilen tekerlekli sandalye, Ali Dayan isimli engelli çocuğa teslim edildi.

Bedensel Engelliler Derneği Başkan Yardımcısı İlhan Ertuş, engelli ailelerin ihtiyaçlarının yerinde tespiti için Damla Projesi gönüllülerinden destek aldıklarını söyledi.

Bu kapsamda 7 yaşındaki Ali Dayan’ın tekerlekli sandalye ihtiyacı olduğunun tespit edildiğini belirten Ertuş, şunları aktardı:

“Temin ettiğimiz puset model bir tekerlekli sandalyeyi engelli Ali Dayan’a teslim ettik. Derneğimiz son on yılda il merkezi ve ilçelerinde talep doğrultusunda engellilerimize ve yaşlılarımıza toplam 350 tekerlekli sandalye teslim edildi. Ayrıca bayramdan hemen sonra derneğe müracaat eden 10 engelliye de akülü sandalyeleri teslim edeceğiz. Bedensel Engelliler Derneği olarak bizlere destekte bulunan Damla Projesi'nin gönüllü çalışanlarına teşekkür ediyoruz."

HakkariYerel Seçim Sonuçları

Hakkari Hava Durumu

-3°CŞİMDİÇARŞAMBA
©Copyright 2013 Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.