Hakkari

Yerel Haber
17 Şubat 2015 - 13:24

Hakkari'de "Kaybolmayan Çocuklar" Konferansı

Hakkari İl Jandarma Komutanlığı, "Kaybolmayan Çocuklar Projesi” kapsamında bir konferans düzenledi.

IHA

Hakkari İl Jandarma Komutanlığı, "Kaybolmayan Çocuklar Projesi” kapsamında bir konferans düzenledi.
Atatürk Kültür Merkezi’nde düzenlenen konferansa Vali Yardımcısı Cumhur Duran, İl Jandarma Komutanı Albay Yavuz Özfidan, İstanbul Boğaziçi Üniversitesi’nden Davranış Bilimleri Enstitüsü Kurucu Başkanı Psikolog Emre Konuk ve klinik psikologu Gülşah Engin, ilgili kamu ve kurum amirleri ile çok sayıda öğretmen katıldı. Bir dakikalık saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın ardından açılış konuşmasını yapan Vali Yardımcısı Cumhur Duran, projede kendilerini yalnız bırakmayan Emre Konuk ve Gülşah Engin’e teşekkür etti. Duran, “Hakkari’de yapılan tüm sosyal projeler gibi elbette bu projenin de toplum nezdinde bir anlamı ve karşılığı olacaktır. Bir emanet olarak himaye ettiğimiz ve geleceğin büyüklerini model olarak inşa etmeye çalışan çocukların hayallerine dokunmamak, bu projenin toplumda bir farkındalık oluşturacağına olan inancımı özellikle belirtmek istiyorum. İnancınız, gelenek ve görenekleriniz bir insan olarak görevimiz, bir sonraki neslin fikri ve ahlaki yönden tekabül yönünden katkıda bulunabilmek ve onları doğru yönlendirebilmektir. Çocuk olmanın gereği gülmek, eğlenmek, hayal kurabilmek ve mutlu olabilmek ise; anne, baba ve bir insan olabilmek ise, onların mutluk ve hayallerine ortak olabilmek, himaye edebilmek ve doğruya yönlendirmektir” dedi.


Emre Konuk ve Gülşah Engin ise, çocuklar üzerindeki psikolojik sorunlar ve psikiyatrik soranlarla ilgili detaylı bilgiler verdi.

Hakkari Valiliği koordinatörlüğünde İl Jandarma Komutanlığı’nca projelendirilen "Kaybolmayan Çocuklar Projesi’ne İl Emniyet, İl Sağlık, Aile ve Sosyal Politikalar ve İl Milli Eğitim müdürlükleri ile İl Müftülüğü’nün de katkıda bulunduğu ve konferansın 3 gün boyunca devam edeceği belirtildi.

HakkariYerel Seçim Sonuçları

Hakkari Hava Durumu

-1°CŞİMDİPAZAR
©Copyright 2013 Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.