Hakkari

Yerel Haber
20 Aralık 2016 - 15:43

Hakkari'den Halep'e Yardım

IHA

Hakkari Hak ve Dayanışma Platformu (HAK-DA) tarafından Suriye’nin Halep kentine bir tır un gönderildi.
Bir süre önce Hakkari Hak ve Dayanışma Platformu (HAK-DA) ve bileşeni olan 28 sivil toplum örgütü tarafından başlatılan “Halep’i açlıktan, insanlığı utançtan kurtar” yardım kampanyası kapsamında 510 torba un toplandı. Hakkari-Van karayolu üzerinde bulunan şehir otogarında bir araya gelen HAK-DA bileşenleri, un torbalarının yüklendiği tırın önüne “Halep’i açlıktan insanlığı utançtan kurtar” yazılı pankartı astılar.
Burada bir açıklama yapan Memur-Sen Hakkari Şube Başkanı Nihat Gür, Türkiye’nin 81 ilinden Halep için başlatılan yardım kampanyasına HAK-DA bileşenleri olarak ellerinden gelen katkıyı sunmaya çalıştıklarını belirtti. Gür, “Hakkari’nin her zaman mazlumların yanında olduğunu gösterdik. Daha önce de Roboski, Şengal ve Yüksekova’ya katkılarımızı sunmuştuk. Bunun yanında Halep’e gönderdikten sonra şu an kampanyamız 5 Ocak’a kadar devam edecektir. 5 Ocak’a kadar toplanacak olan un torbalarını da Şırnak’taki kardeşlerimize göndereceğiz. Şu an bir tır yardım göndermek üzereyiz. Toplam 510 torba un gönderiyoruz. Kampanyamızda 210 torba unumuz kaldı. Bileşenlerimiz büyük emek sarf ettiler. Emeği geçen ve katkı sunun tüm Hakkari halkına canı gönülden teşekkür ediyoruz. İnşallah coğrafyamız bir daha bu acıları yaşamaz. Ümmetin dirilişi ve ümmetin tekrar ayağa kalkmasıyla inşallah ümmet tekrar yekvücut olur. Dualarımız fiili olarak kabul olur ve bir daha bu acıları yaşamayız inşallah” şeklinde konuştu.
Yapılan konuşmanın ardından un yüklü tır dualarla uğurlandı.

©Copyright 2013 Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.