Hakkari

Yerel Haber
08 Nisan 2015 - 14:24

Hakkarili çocuklardan gangnam style dansı

Hakkari İl Emniyet Müdürlüğü tarafından Polis Teşkilatı’nın 170. kuruluş yıl dönümü nedeniyle düzenlenen etkinlikler kapsamında çocuklar Gangnam Style şarkısı eşliğinde dans etti.

IHA

Hakkari İl Emniyet Müdürlüğü tarafından Polis Teşkilatı’nın 170. kuruluş yıl dönümü nedeniyle düzenlenen etkinlikler kapsamında çocuklar Gangnam Style şarkısı eşliğinde dans etti.
Atatürk Kültür Merkezi’nde Balon Tiyatrosu tarafından sahnelenen ‘Dikkat Afacan Trafikte’ adlı oyunu İl Emniyet Müdürü Resul Holoğlu, eşi Nurşen Holoğlu ve değişik okullardan gelen öğretmen ve öğrenciler birlikte izledi. Balon Tiyatrosu ekibini büyük bir dikkatle izleyen Hakkarili öğrenciler, trafik işaretlerinin ve kurallarının konu alındığı tiyatro oyununu büyük bir dikkatle izledi.
Bir süre önce dünyada ve Türkiye’nin gündemine oturan Gangnam Style şarkısı eşliğinde dans eden Hakkarili çocuklar, renkli görüntülere sahne oldu. Oyunun sonunda Hakkari İl Emniyet Müdürü Resul Holoğlu, tiyatroculara çiçek vererek kendilerine teşekkür etti.


Program sonunda ise Toplum Destekli Polislik Şube Müdürlüğü tarafından oluşturulan stantta yerini alan Emniyet Müdürü Holoğlu, eşi ve beraberindeki polisler, burada öğrencilere kırtasiye ile değişik yiyecek ve içecekler ikram etti.
Hakkari İl Emniyet Müdürlüğü yetkilileri, etkinliklerin 31 Mart’ta başladığını ve 11 Nisan tarihine kadar devam edeceğini belirtti. Yetkililer, “Hakkari’de 23 okulun anasınıfı ve ilkokulda yaklaşık 10 bin öğrenciye ‘Dikkat Afacan Trafikte’ oyunu izletildi. Bu oyun iki günde Yüksekova ilçesinde öğrencilere izletildi. Etkinliklerimiz 11 Nisan’a kader devam edecektir” şeklinde konuştu.

©Copyright 2013 Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.