Siyaset
12.01.2017 - 02:30 | Son Güncelleme: 12.01.2017-2:30

Halaçoğlu sürprizi

Genel Kurul’da 2. maddenin oylamasına geçilirken MHP’de sürpriz bir gelişme yaşandı.

Sitene Ekle
MHP’de muhalif Kanada geçen genel merkez yönetimine karşı tavır alan Kayseri Milletvekili Yusuf Halaçoğlu, MHP Genel Başkanı Bahçeli ile yan yana oturdu. 2 saati geçen uzun sohbet, “Halaçoğlu da Seyfettin Yılmaz gibi hayır oyu vermekten vazgeçti mi” sorusunu gündeme getirirken, Milliyet’in sorularını yanıtlayan Halaçoğlu “Tavrımda bir değişiklik yok, 2. maddeye hayır oyu verdim” diye konuştu. Kendisini Bahçeli’nin yanına çağırdığını dile getiren Halaçoğlu, “Evet, hayır’ meselesini konuşmadık. Ancak ben, teklife ilişkin görüşlerimi söyledim. O da kendi görüşlerini izah etti. ‘Size karşı bir tepkim yok, görüşlerinize saygı duyarım’ dedi. Ben de kendisine teşekkür ettim. ‘Aldığım terbiye gereği genel başkanımız olarak size en ufak bir saygısızlık yapmıyorum’ dedim. Genel Kurul’da başlayan görüşmemiz, kuliste de devam etti” diye konuştu.

Önder’le diyalog 
Başbakan Yıldırım, oy tasnifi sırasında Ak Parti sıralarında oturarak milletvekilleriyle sohbet etti. Bu sırada Bahçeli de HDP’li Sırrı Süreyya Önder’le tutuklu milletvekilleri ve tutukluluk konusunda ayaküstü sohbet etti. 

Yorum Yazın
Gönder
Bilgi Yarışması"İnce İnce Yasemince"de kâbus kaynana tiplemesinin adı nedir?
Aradığınız
Evi Hemen
Bulun!
araDetaylı Ara
"Karpuz Kabuğundan Gemiler Yapmak" filminin yönetmeni kimdir?

©Copyright 2017 Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.
İlginizi ÇekebilirX