Adana

Yerel Haber
07 Ekim 2015 - 10:33

HALK İSTEDİ, KÖPRÜ YAPILDI

IHA

Adana’da Çukurova Belediyesi tarafından her cuma günü düzenlenen Halk Günü bir sorunun daha çözülmesini sağladı. Vatandaşların DSİ kanalı üzerine yapılmasını istediği köprü, dekoratif görünüm de dikkate alınarak yapıldı.
Çukurova Belediye Başkanı Soner Çetin’in her hafta cuma günü düzenlediği Halk Günü bir sorunun daha çözülmesini sağladı. Yaz başında Beyazevler Mahallesi’nde oturduklarını belirten bir grubun, “DSİ kanalının iki yakasını birleştiren bir yaya geçiş köprüsüne ihtiyaç var. Sizin için küçük ama bizim için önemli bir adım olacak” şeklindeki önerisi not edilmiş, Başkan Çetin de ekibine “Bir köprü yapılması” talimatını vermiş, yolun da parke yol olarak yapılmasını istemişti.
Beyazevler Mahallesi’ne giden iki paralel yolu birleştiren yumuşak zeminli, dekoratif görünümlü köprü neredeyse hizmete sokulacak hale getirildi. Çelik yapı olarak inşa edilen köprünün birkaç gün içerisinde tamamlanarak hizmete girmesi bekleniyor. Düğün salonlarıyla kafeler arasındaki DSİ kanalı yüzünden aksayan ulaşım, köprünün hizmete girmesiyle birlikte sona erecek. Başkan Çetin, “Halk Günü sadece dert dinleme değil, sorunları çözme platformudur” diye konuştu.

©Copyright 2013 Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.