30.09.2015 03:19 | Son Güncelleme:

Halk otobüsünde tecavüz iddiası

Üniversite öğrencisi 21 yaşındaki genç kız yurda gitmek için bindiği halk otobüsünde şoförün tecavüzüne uğradığını iddia etti. Şoför tutuklandı.

Üniversite eğitimi için 2 yıl önce Türkiye’ye gelen genç kız,  öğrenci yurdunda kalmaya başladı. Genç kız, bayramın ikinci günü yurda dönmek için Üsküdar’dan halk otobüsüne bindi.
Genç kızın iddiasına göre, içinde kendisinden başka yolcu bulunmayan otobüs, bir süre sonra güzergâh değiştirdi. Ardından da şoför otobüsü durdurup, elindeki bıçakla tehdit ederek üniversiteli kıza arka koltukta tecavüz etti.
Yemenli öğrenci, olayın ardından bilmediği bir yerde otobüsten inmeyi başardığını ve arkadaşlarına haber verdiğini öne sürdü.
 
Polis, genç kızın şikâyetçi olmasından bir gün sonra halk otobüsü şoförü 48 yaşındaki A.K.’yı yakaladı. Hırsızlıktan sabıkası olduğu belirlenen A.K. ise sevk edildiği savcılıkta, yaklaşık bir ay önce genç kız ile otobüste ayakkabısını unutması vesilesiyle tanıştığını ileri sürdü.
Olay gününü de şöyle anlattı:
“Son yolcu o kaldı. Benzin almam gerektiğini söyledim. Sesini çıkarmadı, otobüsten inmedi. Beykoz’a gittik, sahilde çay içtik. Oradaki çalılıklarda birlikte olduk. Kendisi istedi. Sonra yurda bıraktım. Otobüste 24 saat kayıt yapan kamera var. Görüntülerin izlenmesini istiyorum” dedi. Kıyafetlerine delil olarak el konulan A.K., tutuklandı, soruşturma sürüyor.
 
Kaynak: HaberTürk
Bu habere ifade bırak
  • 0Mutluyum
  • 0Şaşkınım
  • 0Kararsızım
  • 0Kızgınım
  • 0Üzgünüm
Toplam Oy0