Sivas

Yerel Haber
19 Ağustos 2019 - 13:58

Halk Ozanı Aşık Ruhsati'nin Evi Müze Olacak

Halk Ozanı Aşık Ruhsati'nin evi müze olacak

Uğur YİĞİT / SİVAS, (DHA) - HALK Ozanı Aşık Ruhsati'nin Sivas'ın Kangal ilçesine bağlı Deliktaş köyünde bulunan evi müzeye dönüştürülecek.
Kangal ilçesine bağlı Deliktaş köyünde 1835-1899 yılları arasında yaşayan Halk Ozanı Aşık Ruhsati'nin köyde bulunan evi müzeye dönüştürülecek. Deliktaş köyünü ziyaret eden Sivas Valisi Salih Ayhan, Milliyetçi Hareket Partisi Sivas Milletvekili Ahmet Özyürek ve Sivas Belediye Başkanı Hilmi Bilgin, Halk Ozanı Aşık Ruhsati'nin yaşadığı evi inceledi. Yapılacak çalışmalar hakkında bilgi alan Vali Ayhan evin müzeye dönüştürülmesi için çalışmaların kısa sürede başlayacağını söyledi. Vali Ayhan ve beraberindekiler daha sonra Aşık Ruhsati'nin kabri başında dua etti. Deliktaş köyünde gözleme yapan kadınların yanına uğrayan Vali Salih Ayhan, köy halkının hazırladığı sofraya konuk oldu. Vali Ayhan; dizeleriyle birlik ve beraberliği pekiştiren Aşık Ruhsati'nin köyünde bulunmaktan dolayı duyduğu memnuniyeti dile getirdi.

 

Etiketler: Sivas, Sivas Haberleri
©Copyright 2013 Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.