Ağrı

Yerel Haber
19 Ocak 2018 - 09:55

Hamur Ybo Ağrı İl Birinciliği Elde Etti

IHA

Ağrı’da ortaokul öğrencileri arası yapılan futsal turnuvasında Hamur YBO erkek takımı Yıldız Erkekler kategorisinde Ağrı il birincisi oldu.
Türkiye finali için bölgede yapılacak olan futsal elemelerinde Ağrı’yı Hamur Yatılı Bölge Ortaokulu erkek takımı temsil etme hakkını kazandı. Hamur YBO kız takımı da Yıldız Kızlar kategorisinde Ağrı il ikincisi oldu. Hamur’un bu iki başarılı takımını Hamur Kaymakamı Ahmet İhsan Çiğil ve İlçe Milli Eğitim Müdürü Kaya Karakoç makamlarında kabul edip tebrik etti.
Kaymakam Ahmet İhsan Çiğil, ilçe Milli Eğitim Müdürü Kaya Karakoç başkanlığındaki sporcu ve yöneticileri makamında kabul edip onlarla bir süre sohbet etti. Sporcuların başarılarından dolayı gururlandıklarını belirten Kaymakam Ahmet İhsan Çiğil, sporun çok önemli olduğunu vurgularken tamamı köylerden gelip YBO’da okuyan bu çocukların Ağrı’yı bölgede temsil etme başarısını göstermelerinin ayrı bir övünç vesilesi olduğunu ifade etti. Kaymakam Çiğil, "Büyüyünce spora profesyonel olarak devam edecekler dışında bir kısmınız da hobi olarak devam edecektir. Çok kitap okumanızı istiyorum. Çok okumanın hem eğitimime hem de günlük hayatıma çok şey kazandırdığını gördüm. Bu nedenle sizlerin de çok okumanızı öneriyorum. Salon futbolunda ilde göstermiş oldunuz başarıyı inşallah Türkiye finaline kadar giderek taçlandırırsınız. Bu konuda size her türlü desteği vermeye hazırız” dedi.

AğrıYerel Seçim Sonuçları

Ağrı Hava Durumu

-7°CŞİMDİCUMARTESİ
©Copyright 2013 Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.