Hande Erçel'e 'Bu mesleği bırak' diyen Cengiz Semercioğlu haklı mı?

Cengiz Semercioğlu'nun hakkında yaptığı eleştiri sonrası, oklar Hande Erçel'e çevrildi. Bana kalırsa Cengiz Semercioğlu haklı. Peki olay neydi; hatırlayalım.

Hande Erçel'e 'Bu mesleği bırak' diyen Cengiz Semercioğlu haklı mı?

Hande Erçel'in nelerini konuşuyoruz?

Hande Erçel'in nelerini konuşuyoruz?

Hande Erçel; Türkan Şoray'a benzetilmesiyle, En İyi Kadın Oyuncu Ödülü'nü aldığı için tepki görmesiyle, Murat Dalkılıç'la yaşadığı ilişkiyle her dönem konuştuğumuz bir ünlü haline geldi.

Farkındaysanız dizilerini saymıyorum; çünkü başarılı bir oyunculuk sergiliyor olsa da, öyle "Süperdi, eşi benzeri yoktu!" diyeceğimiz bir canlandırmasını görmedik henüz. Dizileri en son konuşulan şey oluyor genelde.

Ne olursa olsun...

Ne olursa olsun...

Yine de her şekilde hayran kitlesi oldukça fazla Hande'nin. Zaten bu yüzden genç ve yeni oyuncular arasında en çok tanınan ve bilinen kişi olmayı başardı.

Geçtiğimiz aylarda Murat Dalkılıç ile ayrılığını konuşurken, "Beraberler ama açıklamayacaklarmış" diye gündeme düştüler.

Anlamadığım şu: İlişkisi varken ya da yokken, konuşulması Hande'yi gündemde tutmuyor mu zaten? Oyunculuğundan ziyade olaylarını konuşuyoruz çünkü. Hayatıyla ilgili olumlu veya olumsuz yorum alsa da, yararına işleyen bir durum var. 

"Bu saatten sonra ne deneme çekimi?"

"Bu saatten sonra ne deneme çekimi?"

Hande Erçel'in olay olan son konusu ise, 'Halka' adlı dizi için 'deneme çekimi' isteyen yönetmene "Bu saatten sonra ne deneme çekimi?" diyerek cevap vermesi...

Cengiz Semercioğlu'nun da değindiği üzere, deneme çekimi her oyuncuya uygulanan normal bir prosedür. Hande'nin yorumladığı gibi iyi bir oyuncu mu değil mi diye ölçmek için yapılan bir şey değil; tam tersi role uygun mu, nasıl canlandırır diye görmek için yapılan bir test. 

'Burnu havada imajı' çizmez mi?

'Burnu havada imajı' çizmez mi?

Bu durum ortaya çıktıktan sonra her ne kadar yönetmenle tatlı bir fotoğraf paylaşılmış ve Hande TRT'de başlayacak 'Halka'nın kadrosuna dahil olmuş olsa da, itici bir izlenim bıraktı.

"Bu saatten sonra ne deneme çekimi!" demiş ya... Birdenbire aşırı iyi, her rolün altından kalkabilecek harika bir oyuncu oldu da biz mi göremedik?

Kıvanç Tatlıtuğ, Bergüzar Korel ve Halit Ergenç dahil, tüm usta oyuncular yeni projelerindeki roller için deneme çekimi yaparken, Hande'nin bu yaklaşımı doğal olarak krize sebep oldu. 

Topu topu beş proje

Topu topu beş proje

Henüz oyunculuk kariyerinin başında olan ve başrolde sadece 2-3 projede gördüğümüz Hande Erçel'e yakışmayacak bir cümle bu.

Çılgın Dershane, Hayat Ağacı, Çalıkuşu, Güneşin Kızları ve Aşk Laftan Anlamaz, Hande'nin içinde bulunduğu yapımlar. Asıl olarak Güneşin Kızları'nda parladığını göz önünde bulundurursak, oyunculuğunu deneme çekimine gitmeyecek kadar 'usta' bulması tuhaf.

Böyle tepki çekecek şeylerle gündeme gelmek yerine, oyunculuğuyla karşımıza gelse, kendisi için de kariyeri için de daha iyi olacak bence.

'Halka' dizisinde başarılar diliyoruz.

Bu makaleye ifade bırak