Hande Ünsal 'Daha İyi' ile tam 12'den vuruyor

Hande Ünsal'ın çiçeği burnunda şarkısı, Gülden'in aşk acısı çektirecek "Yakarım İstanbul'u" şarkısı ve Bengü'nün bohem imajıyla işte karşınızda müzik dünyasından son gelişmeler...

Hande Ünsal 'Daha İyi' ile tam 12'den vuruyor

'Nerdesin?' şarkısıyla bu yıl hem radyolarda hem de dijital platformlarda en çok dinlenenler arasına giren Hande Ünsal, çiçeği burnunda şarkısı 'Daha İyi' ile çıtayı yükseltiyor. Hande Ünsal, yeni jenerasyonun gözde söz yazarı ve besteci unvanını elinde tutmakta kararlı. Şarkıları da albümlerdeki A1 kafasıyla yaptığı da o kadar belli ki yine tam 12'den vuruyor.

 

 

Sözlerinin kendisine ait olduğu, Serkan Balkan'ın enerjik düzenlemesi ile 'Daha İyi'; adının hakkını fazlasıyla verdiğini bize ispatlıyor. Onur Sarsıcı yönetmenliğinde çekilen video klibiyle aşktan çekenlerin sesi olan bir kadını canlandırıyor.

Aylar önceki bir yazımda kendisi hakkında "Hande Ünsal artık şampiyonlar liginde" demiştim. Haklıymışım. Ama artık önümüzdeki yıla dolu dolu bir Hande Ünsal albümü dinlemek lazım, değil mi?

 

 

Dikkat! İstanbul'u yakabilir

Bu yıl peş peşe yayınladığı teklilerle adından sıkça söz ettirmeye devam eden Gülden, son çalışması 'Mendil'in rüzgârı dinmeden bir tekli daha patlattı. Bu sefer aşk acısı çeken, isyankâr ve olmazsa olmazı olan melankolik tavırlarıyla 'Yakarım İstanbul'u' şarkısını yayınladı. 

Sözü ve müziği kendisine, düzenlemesi Mustafa Ceceli'ye ait olan yeni çalışmasıyla tam da bu havalara uygun bir şarkıyla yüreklerimizi yakacak. İdil Dizdar ve Said Dağdeviren yönetmenliğinde çekilen video klipte oldukça iddialı. Zaten bu ikilinin kliplerine ayrı bir hastayım. Özellikle sanatsal ögeler barındıran bazı klipleri izleyince keyif alanlardanım. Tüm sanatçılar bence bu iki kıymetli yönetmenin kapısını çalmalı derim. 

Başarılı sanatçı, yeni şarkısıyla müzik listelerinin yeni gözdesi olacak gibi görünüyor ki, yavaş yavaş dijital platformlarda kendine yer bulmuş bile. Umarım uzun soluklu, ve Gülden'in hanesine bir artı daha kazandırır.

 

 

70'ler stili 

Bengü tam duralama dönemine girdi derken Bilal Sonses ile yaptığı 'İçimden Gelmiyor' düetini patlattı. Şarkı onun için adeta biçilmiş kaftandı, ona çok yakıştı. Geçtiğimiz aylarda kızı Zeynep'i dünyaya getiren Bengü, sahalara yeniden geri döneceğinin sinyallerini ufak ufak veriyordu. Sözü ve müziği Melda Gürbey'e, düzenlemesi Tarık İster'e ait olan 'Günaydın' ile Bengü'nün, 70'li yıllardan ilham almış bohem imajını öncelikle çok beğendiğimi söylemeliyim. Daha önce yaptığı imaj çalışmalarının ilk 5'ine rahat girer bence.

"Günaydın" klasik bir pop şarkısından hallice olsa da "Pop müzik öldü" denilen bu dönemlerde taze kan gibi. Şarkının dinlenildikçe daha da çok seveceğini düşünüyorum. Bengü'nün yeni albüm çalışmalarına başladığını da söyleyelim.

Bu makaleye ifade bırak