Hande Yener'in Murat Dalkılıç'a 'gurur' hatırlatması yapmasına gerek var mıydı?

Polat Yağcı'nın sahibi olduğu Poll Production bünyesinde önemli şarkıcılar var. Bu isimlerin başında da, Türkçe popun kraliçelerinden Hande Yener geliyor. Ancak şirkette geçen yıl yaşanan 'İntizar' meselesi ,çeşitli ihtilaflara sebebiyet vermişti..

Hande Yener'in Murat Dalkılıç'a 'gurur' hatırlatması yapmasına gerek var mıydı?

'İntizar' meselesi

'İntizar' meselesi

Poll Production'a bağlı olan İntizar hakkında çıkan bir iddia vardı. Ünlü bir erkek popçunun eşiyle yakınlaştığı iddiası günlerce konuşulmuştu. İşte bu olaydan sonra, Poll Production'ın sahibi Polat Yağcı çok eleştirilen bir açıklama yaptı. İntizar ile çalışmama kararı aldı.

'Güven problemi'

Eleştirilere yanıt veren Polat Yağcı, konunun LGBTİ-feminizm çerçevesinde değil 'güven problemi' olarak değerlendirilmesi gerektiğini savundu. Ama bu açıklamaya da tepki geldi, İntizar'ın yalnız olmadığı tweet'lerle, post'larla dile getirildi.

İntizar'ı destekleyenler arasında çok sayıda ünlü vardı ama en enteresan isim Murat Dalkılıç'tı. 

"Gurur duyamadım ve duyamayacağım"

"Gurur duyamadım ve duyamayacağım"

Çünkü Murat Dalkılıç da bir Poll Production sanatçısıydı. Ve  tepkisini şirketine "Maalesef seninle aynı çatı altında olmaktan gurur duyamadım ve duyamayacağım" diye duyurdu. Bunun üzerine de kulislerde Dalkılıç'ın Poll Production'la yollarının ayrılacağı yazıldı, çizildi. Tam da İntizar olayının yaşandığı dönemde bir single yayınlayacağı söylenen Dalkılıç, sonrasında herhangi yeni bir çalışmayla karşımıza çıkmadı.

'Son Liman' şarkısı Poll Production'dan çıktı

'Son Liman' şarkısı Poll Production'dan çıktı

Ama şimdi Dalkılıç, sözü ve müziği Ara Akan imzalı olan 'Son Liman' adlı yeni bir single çıkardı. Üstelik Poll Production etiketiyle! 

Buram buram yaz parçası olan 'Son Liman'ın klibi de hızlıca yayına girdi. Ama neden bir yaz şarkısı şubatta yanınlanır ki?  

"Murat'ı severim ama..."

"Murat'ı severim ama..."

Poll Production etiketiyle çıkması zaten ayrı olay... Hande Yener de böyle düşünmüş olacak ki, enteresan bir tweet'le 'Son Liman'ı paylaştı. Tweet'inde Murat Dalkılıç'ın şirketiyle arasındaki soruna değindi.
Hemen ardından ortalığı karıştırmasıyla nam salan Arto devreye girip sağlam bir gol attı Hande Yener'e...

"Neden Demet Akalın'ı nikah şahidi yapmak istiyor?"

"Neden Demet Akalın'ı nikah şahidi yapmak istiyor?"

Arto'nun yukarıda gördüğünüz cevabından sonra Hande Yener geri vites yapıp tweet'i sildi ama Arto boş durur mu? Ekran görüntüsü aldı, Instagram'dan paylaştı. Böylelikle birkaç saatliğine duran bu tweet'in gündeme gelmesini sağladı.

Bu tweet Arto sayesinde unutulmayacak

Bu tweet Arto sayesinde unutulmayacak

Arto'ya istediğiniz kadar kızın ama sırf bu minik 'cımbız'lama bile kendisine sevgi duymama vesile oldu. Çok rahat arada kaynayacak olan bu enteresan gerginliğe müdahil olup müzik sektörünün arşivine katkıda bulunması bence gayet tatlı bir detay... Bu gereksiz bilgi, olay, durum, gelecek nesillere Arto sayesinde kalacak...

Hande Yener'in böyle bir tweet'i attığını sonra da geri vites yaptığını Arto sayesinde fark ettik, ona bir teşekkür borçluyuz. Çünkü neden? O geri vites olayı önemli!

"Murat Dalkılıç'la aynı düşünmen gerekmiyor mu?"

"Murat Dalkılıç'la aynı düşünmen gerekmiyor mu?"

"İntizar konusunda senin de Murat Dalkılıç'la aynı şekilde düşünmen gerekmiyor mu?" tepkisi alan Hande Yener, tatmin edici bir tepki koyamadı ortaya.

Birçoklarının "Hande Yener tabii ki elektronik müzik dönemindeki gibi bir 'hassasiyet' göstermeyecek. Şirketiyle problem yaşamak istemiyor" argümanını haklı çıkardı.

Aradan aylar geçti ve Hande Yener, tam da 'yeni dönem'inden beklenildiği gibi kendi şirketini savunduğunu itiraf etti.

Önce söylüyor, sonra siliyor

Önce söylüyor, sonra siliyor

Ama ne hikmetse bu lafının da arkasında durmadı ve tweet'i sildi. Belki şirketini zor durumda bırakmak istemediği için ya da kendisine "Bu tür polemiklerle şirketin marka değerini zedelemeye gerek yok" uyarısı da gelmiş olabilir. Ama gerek var mıydı gerçekten tüm bunlara?

Murat Dalkılıç'ın son single'ı enteresan bir şekilde Poll Production'dan çıkmış. Bu zaten birçoklarının kafasında soru işareti yaratmış durumda.

Belki de konunun kapanması isteniyor

Belki de konunun kapanması isteniyor

Dalkılıç'ın bu single'ının da aslında İntizar tartışmalarının göbeğinde çıkacağı ancak enteresan bir şekilde bu zamana kadar ertelendiği de akıllara gelen başka bir iddia. Aylar önce gerginlik yaşadığı Poll Production'dan single çıkartması zaten teknik olarak konuşulacak bir şeydi. Hande Yener'in kendisini ateşe atmasına, şirketini savunmasına, sonra da geri vites yapıp hop en başa dönmesine ne gerek vardı?

Bu yaptığı sadece konunun gereksiz yere uzamasına vesile oldu. Belki de şirket konunun ancak bu şekilde kapanacağını düşünüyordu ama Hande Yener fevriliğini konuşturdu ve kendisine hakim olamadı. Olamaz mı?

Lahmacun dükkanı açmak bile istemem

Lahmacun dükkanı açmak bile istemem

Diyelim 'Son Liman' o dönemde çıkacaktı ama "Şarkıya zeval gelmesin" diyerek ertelendi. Ortalık sakinleşince yayınlandı. Birçok insan Murat Dalkılıç'ın tweet'ini unuttu belki. Ama Hande Yener hâlâ daha konuyu ısıtıyor sonra da çöpe atıyor... Hande gibi gayet zeki bir kadına bu tarz enteresan zigzaglar ne yakışıyor ne de oturuyor. Olmuyor, olamıyor.

Açıkçası bu son olayla beraber Hande Yener'in markasını iyi yönetemediğini bir kez daha düşünmeye başladım. Aşırı gaza geliyor, sonra pişman oluyor. Ben Hande Yener'le ortak olup lahmacun dükkanı açmak bile istemem. "Beni yarı yolda bırakır kesin" diye kafamda soru işaretleri olur hep...

Keşke fevri adımlar atmaktan vazgeçse. Zaten radyolar artık onu seviyor, çalıyor. Bu gazla zirveye çıkacağına, küçük hatalar yaparak tekrar başa dönüyor. Hiç gerek yok halbuki...

 

twitter.com/mayksisman
instagram.com/mayksisman
youtube.com/mayksisman
can.sisman@milliyet.com.tr

Bu makaleye ifade bırak