Hande Yener'in oğlu Çağın Kulaçoğlu, annesinin imajını zedeledi

Hande Yener ve oğlu Çağın Kulaçoğlu'nun olaylı uçak yolculuğu sosyal medyayı sallamayı başardı. Peki ne oldu? Uçaktaki yolculardan biri sağa sola laf atmış, hatta hızını alamayıp Hande Yener'e sözlü tacizde bulunmuş. Bundan sonrası ise oldukça enteresan...

Hande Yener'in oğlu Çağın Kulaçoğlu, annesinin imajını zedeledi

Tepki çeken müdahale

Tepki çeken müdahale

Hande Yener, kendisine laf atan yolcuya cevap verdi. Bu da 'refleks' çerçevesinde normal. Ancak daha sonra şarkıcının oğlu Çağın Kulaçoğlu devreye girdi, olaya müdahale etti.Ama öyle bir müdahalede bulundu ki birçok kişinin tepkisini çekebilecek bir harekete imza attı. Peki nasıl bir laf etti?

Çare yumruk olmamalı

Çare yumruk olmamalı

Laf değil efen'im, mevzuya direkt yumrukla dahil oldu!... Diğer yolcuların panik yaşamasından tutun da sözlü ve fiziksel tartışma ile ortaya olabildiğince kaotik ve üzücü bir tablo çıktı.

Uçakta Hande Yener'in oğlu ile bir yolcu arasında yumruk yumruğa kavga... Korkunç. Hande Yener'in cool imajını zedeleyen, bu imajla ters düşen bir sıcak çatışma oldukça negatif bir olay.

'Cool' imajı sarsıldı

'Cool' imajı sarsıldı

Hande Yener'in oğlu elbette annesi hakkında atıp tutan, ileri geri konuşan bir yolcuya tepkisini ortaya koyacak. Bundan daha doğal bir şey yok. Ama çözüm yolu yumruk atmak mıdır?Hande Yener'in cool imajını zedelemesini de geçelim, bir ünlünün yakınının sosyal hayatta birilerine yumruk atması kafadan eleştirilebilir bir hareket zaten.

Malzeme vermemek lazım

Malzeme vermemek lazım

"Sen benim kim olduğumu biliyor musun?" egosu vardır ya ünlülerde, işte bu tavrı 'gönüllü' olan biz ünsüzler o kadar da sevmiyoruz. E o zaman? Hiçbir koşulda bu tavra malzeme olabilecek bir eylemde de bulunmamak gerekiyor.

Empati kuralım. Diyelim o uçaktasınız ve gözünüzü bir açıyorsunuz, karşınızda Hande Yener'in oğlu bir adamı yumrukluyor.

"Uçakta Hande Yener vardı ve olay çıktı"

"Uçakta Hande Yener vardı ve olay çıktı"

E hoş bir ortam mı? Yaşadığınız rahatsızlıktan ötürü faturayı kafadan Hande Yener'e kesiyorsunuz. Arkadaşlarınıza "Hande Yener'le aynı uçağa bindik, olay çıktı" diye anlatacaksınız. Özeti Hande Yener olacak bu olaylı yolculuğun.Ve "Hande Yener'in oğlu" olunca işler epey değişiyor elbette. "Hande Yener'in oğlu" olmak kolay değil. Çağın Kulaçoğlu ne kadar haklı olursa olsun 'politik doğruculuk'tan şaşmaması gerekiyordu.

Kulaçoğlu, ne yazık ki hatalı davrandı. Ama daha da kötüsü annesinin imajını gereksiz bir şekilde zedeledi...

 

twitter.com/mayksisman
instagram.com/mayksisman
youtube.com/mayksisman
can.sisman@milliyet.com.tr
 

Bu makaleye ifade bırak