Hande Yener ve Demet Akalın'ın rap'inden yeni bir Ceza-Sagopa doğar mı?

Hande Yener pop müziğin artık çok demode kaldığını ve rap'in popu geçtiğini söyledi. Henüz taze barıştıkları Demet Akalın da Ben Fero ile düet yapmıştı. Hande-Demet ikilisinin beraber rap müziğe adım atacaklarının sinyalleri mi bunlar yoksa?
 

Hande Yener ve Demet Akalın'ın rap'inden yeni bir Ceza-Sagopa doğar mı?

Tarzları nasıl olur?

Tarzları nasıl olur?

Demet Akalın deyince aklımıza kesinlikle atarlı giderli pop şarkılar geliyor. Yaz ayları, deniz-kum-güneş eşliğinde beş kuruş etmeyen eski sevgiliye sövme seanslarının vazgeçilmez ismidir kendisi. Şık ama cırtlak giyim tarzını da unutmayalım. Ben Fero'ya oldukça yakın bir tarz aslında. Çok sert olduğu şarkılarda da Ceza'ya yakın bulabiliriz.

Hande Yener deyince elbette ikiye ayırıyoruz. Eski Hande - Yeni Hande diyelim. Eski Hande'de acılar vardı. Duygusal şarkılar, vurucu sözler, slow ritimler olmazsa olmazdı. Rap'teki izdüşümü Sagopa Kajmer olabilir.

Yeni Hande'de ise elektronik ögeler, coşku, hareket ön planda oldu. Eski Hande, Ben Fero'ya uymazdı ama yenisi ucundan yakalayabilir. Hele arada eski düşmanı, yeni kankası Demet Akalın varken her türlü yakalar.

Yeni oluşum: HanDEmet

Yeni oluşum: HanDEmet

Tüm bu seçenekleri göz önüne alınca elimizde atarlı giderli rap, duygusal rap ve elektronik rap karışımı bir tür olabilir. Çok saf bir tür değil belki, hibrit. Fakat Hande Yener ve Demet Akalın da saf rap'çi değiller zaten.

'HanDEmet' iş birliğinin etrafında toplanacak yeni isimler, tıpkı Ceza-Sagopa önderliğindeki 'KuvvetMira' benzeri bir oluşum kurarsa tuz-biber olacak!

Ne görmek isteriz?

Ne görmek isteriz?

Vallahi ne yalan söyleyeyim, Hande Yener ve Demet Akalın'ın beraber rap yapma fikrine sıcak yaklaşmaları çok ütopik elbette. Ama madem Hande Yener'in açıklamaları rap'e göz kırpmak olarak değerlendiriliyor, kesinlikle rap düetlerinde (feat.) yapılan o klasik numarayı görmek isterim: Bir slow, bir hızlı.

Demet Akalın şarkının hızlı ve atar-giderli kısmını üstlensin. Hande Yener de tıpkı eski günlerdeki gibi slow ama anlamlı sözleri rap'e uygun şekilde söylesin mesela. Nakarat Hande Yener'in nağmeli dörtlüklerinden oluşsun, nakarattan hemen sonra da Demet Akalın tüm öfkesi ve sertliğiyle dahil olsun. Nasıl ama?

Bence ölmeden tecrübe edilmesi gereken bir çalışma olacaktır. Denemeye değmez mi? 

Olur da tutmazsa Demet Akalın'dan "Değmezmiş canın çıksın, sana aldandım adın batsın" şarkısı kabulüm.

Bu makaleye ifade bırak