Hande Yener ve Devrim Karaoğlu ortaklığı devam etmeli

Hande Yener'in Yıldız Tilbe katkılı yeni şarkısı 'Beni Sev'e kavuştuk. Bir yanda polemikleriyle gündemden düşmeyen Hande Yener, diğer tarafta kaç gecedir Harbiye Açıkhava'yı sallayan Yıldız Tilbe. Peki ya ortaya çıkan sonuç?

Hande Yener ve Devrim Karaoğlu ortaklığı devam etmeli

Tilbe'nin 'Yıldız'laştığı yıl

Tilbe'nin 'Yıldız'laştığı yıl

Yıldız Tilbe, 2018'in en çok konuşulan isimlerinden biri oldu. 'O Ses Türkiye', Sezen Aksu ile barışması, 'saygı' albümü... Bir de bunların üzerine Harbiye Açıkhava'daki performansı eklenince evet, Yıldız Tilbe'nin en 'yıldız'laştığı yıllardan birini yaşıyoruz. Haliyle bir başka şarkıcıya yeni bir şarkı vermemesi beklenemezdi.

Devrim Karaoğlu kim?

Ki öyle de oldu. Geçtiğimiz yıllarda Sertab Erener de bir Yıldız Tilbe şarkısı söylemişti. Bu kez sırada Hande Yener var. 'Beni Sev' adlı şarkının klibi artık yayında. Sözü Yıldız Tilbe'ye ait olan şarkının bestesi ve düzenlemesi Devrim Karaoğlu imzalı. "Devrim Karaoğlu kim?" diye merak edenler olacak...

'Manzara'nın düzenlemesi de onundu

'Manzara'nın düzenlemesi de onundu

Devrim Karaoğlu, uzun süredir ABD'de yaşayan bir aranjör. Tarkan'la yaptığı çalışmalarla tanındı. Ardından Aura Dione, Marina And The Diamonds, Miley Cyrus ve Selena Gomez gibi isimlerin şarkılarında ya da albümlerinde hem besteci hem de prodüktör kimliğiyle karşımıza çıktı. Karaoğlu'nu yakın dönemde bir de 'Manzara' şarkısından hatırlıyoruz.

'Beni Sev' nasıl bir şarkı?

'Beni Sev' nasıl bir şarkı?

Hande Yener'in "Acaba kendisiyle mi düet yaptı?" dedirten Aylin Coşkun'lu düeti 'Manzara'nın aranjörü de Devrim Karaoğlu'ydu. 'Beni Sev'de ise hem besteci hem de aranjör olarak karşımıza çıkıyor. Peki 'Beni Sev' aslında kimin şarkısı? Hande Yener, Yıldız Tilbe, Devrim Karaoğlu? Açıkçası cevabımız basit...

Düzenlemesi oldukça başarılı

Düzenlemesi oldukça başarılı

Bu şarkı, Devrim Karaoğlu'nun şarkısı. Tabii ki sözler buram buram Yıldız Tilbe ve Hande Yener de vokalde gayet iyi bir performans sunuyor. Ama Devrim Karaoğlu'nun diğer popçular tarafından keşfedilmesini sağlayabilecek kadar parmağı var şarkıda. Şarkının özellikle düzenlemesi oldukça başarılı.
 

Nakaratı zayıf

Nakaratı zayıf

'Beni Sev' büyük bir Hande Yener hit'i olmayabilir. Olursa da düzenlemesi sayesinde olur. Olamazsa da nakaratı yüzünden. Nakaratta başka laflar duymak istiyorsunuz, sadece 'Beni Sev' bir yerden sonra sıkıcı hale geliyor. Evet, 'Beni Sev' şarkısı 'Ya Ya Ya Ya' ya da 'Mor' kadar tık'lanmayabilir. Ama Devrim Karaoğlu gibi dünya standartlarında işler yapan bir aranjörü bize tanıtmasıyla güzel bir rüzgâr estirdi.

Yenilenme şart!

Yenilenme şart!

Yıldız Tilbe'nin üretimine devam ettiğini görmek de bir diğer şahane artısı. Peki ya Hande Yener?

Hande Yener müzik kariyerinde oldukça zigzaglı ilerledi. 'İntizar' konusunda yaptığı homofobik açıklamalarla şaşırtan, hatta üzen Mert Ekren'le çalışıyor son dönemde. Evet başarılı ama Hande Yener bizi eskisi kadar şaşırtmıyor. Evet, eski günlerdeki gibi radyolarda çokça çalıyor şarkıları ama bir 'Kelepçe', 'Acele Etme' dönemlerindeki başarıdan bahsedemeyiz. Eski başarısını aratmasının sebebi istikrarsızlığı. Umuyoruz 'Beni Sev'de Devrim Karaoğlu'nun yarattığı cool'luk Hande Yener için daha köklü ve daha stabil bir yenilenmeye yol açar...

 

twitter.com/mayksisman
instagram.com/mayksisman
youtube.com/mayksisman
can.sisman@milliyet.com.tr

 

Bu makaleye ifade bırak