Harry Styles ile yıkılan ön yargılar

Bir süre öncesine kadar yeni kuşak One Direction ve Justin Bieber hayranlığı üzerinden ayrışıyordu. O günler geride kalmış gibi. Ancak One Direction grubu üyesi 1994 doğumlu Harry Styles, gelecekte de adından söz ettirecek ve çok saygı duyulacak bir isim olma yolunda aşırı emin adımlarla ilerliyor.

 

Harry Styles ile yıkılan ön yargılar

Harry Styles ismini One Direction ile değil de Dunkirk filmiyle duymuş biri olarak, bu genç ismin hayatına dair kısa araştırmalar yaptığımda yakın geçmişe damga vuran One Direction grubu üyelerinden biri olduğunu fark etmiştim. Yapmamam gereken bir şeyi yapıp müzikte ön yargıya kapılıp Harry Styles’ı es geçmiştim. Ne büyük hata!

Geçtiğimiz yıl Sign of the Times şarkısı ile YouTube’da genç kullanıcıların da etkisiyle yüz milyonlarca kez dinlenen Harry Styles, sonunda benim de ilgimi çekebilmişti. Çekebilmişti diyorum zira bir süre ön yargılarımın kurbanı oldum. Ancak sonrasında Girl Crush, Kiwi, Sweet Creature ve Only Angel gibi şarkılarını dinleyince, Harry’nin geçmiş kariyerinden farklı bir doğrultuda ilerleyeceğinin sinyallerini en azından kendi adıma aldım.

 

 

Ortaya çıkan bu durum ne kadar Harry Styles, ne kadar prodüktör işi bilemiyorum. Ancak ne olursa olsun ortaya kalitesi açık işler çıkmış durumda. Şarkılarındaki altyapılarla dinleyiciyi yıllar öncesine götürmeyi başaran Harry Styles’ın en çok da bu tavrı beni şaşırdı. Rock soundlarının kullanıldığı şarkılarıyla “Rock öldü, ölüyor” denilen bir dönemde bu denli popüler bir ismin şarkı seçimleri, kendi adıma takdire şayan.  Eh ne de olsa ekşisözlük’te dahi beğenilen bir isim Harry Styles.

Demek ki neymiş, yaşamın en güzel hali olan müzikte ön yargılarla yaklaşmıyormuşuz.

ihsan.dindar@milliyet.com.tr
http://instagram.com/ihsandinovski

Bu makaleye ifade bırak