21.11.2018 15:34 | Son Güncelleme:

Hava durumu bugün nasıl olacak? Meteoroloji uyardı

Hava durumu bugün nasıl olacak sorusu vatandaşlar tarafından araştırılmaya devam ediyor. Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nden yapılan son dakika açıklamasında yurdun büyük bir kısmında yağışlı hava beklendiği duyuruldu. Peki İstanbul'da hava durumu bugün nasıl olacak?

Meteoroloji Genel Müdürlüğü İstanbul hava durumuna ilişkin günlük raporunu yayınladı. Meteoroloji tarafından hava durumuna ilişkin yapılan son dakika açıklamasında yurdun büyük bölümünde yağışlı hava beklendiği duyuruldu. Kasım ayı ile birlikte soğuk ve yağışlı hava yurdun dört bir yanından etkisini hissettirmeye başladı. Peki Hava durumu bugün nasıl olacak?

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan son değerlendirmelere göre; ülkemiz genelinin yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Genel olarak yağmur ve sağanak, güney ve batı kıyı kesimlerde yer yer gök gürültülü sağanak, Doğu Karadeniz'in iç kesimleri ile Doğu Anadolu'nun kuzey ve doğusunda karla karışık yağmur ve yer yer kar şeklinde olması beklenen yağışların; Edirne ve Kırklareli çevrelerinde yerel olarak kuvvetli olması bekleniyor. Sabah saatlerinde iç ve doğu kesimlerde yer yer pus ve sis hadisesi bekleniyor.

HAVA SICAKLIĞI: Önemli bir değişiklik olmayacağı, ülke genelinde mevsim normalleri civarı, batı ve iç kesimlerde yer yer üzerinde seyredeceği tahmin ediliyor.

RÜZGAR: Genellikle güney ve batı yönlerden, kuzey kesimlerde kuzey ve kuzeybatı yönlerden hafif, ara sıra orta kuvvette eseceği tahmin ediliyor.

UYARILAR

KUVVETLİ YAĞIŞ UYARISI: Yağışların; Edirne ve Kırklareli çevrelerinde yerel olarak kuvvetli (21-50 kg/metrekare) olması beklendiğinden meydana gelebilecek ani sel, su baskını ve ulaşımda aksamalar gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir.

Bu habere ifade bırak
  • 0Mutluyum
  • 0Şaşkınım
  • 0Kararsızım
  • 0Kızgınım
  • 0Üzgünüm
Toplam Oy0