Hayırlı evlatlık müessesesinin koruyucusu Çağatay: Muhafız

Çağatay Ulusoy yılbaşını annesi ve akrabalarıyla geçirip bir de üstüne annesi Refiye Ulusoy'a Marmaris'ten ev alınca 'hayırlı evlat' olarak gönülleri fethetti. Demek ki ünlüler dünyasında özünü unutup ailesinden kopan çok isim var ki bu tip hareketler hala ilgi görüyor.
 

Hayırlı evlatlık müessesesinin koruyucusu Çağatay: Muhafız

Aylin Amca'nın oğlu Çağatay

Aylin Amca'nın oğlu Çağatay

Aylin Amca dediğimiz Aylin Ulusoy, yani Çağatay Ulusoy'un babası. Oğlu Çağatay ise yakışıklı, boylu poslu, iyi oyuncu, kariyeri yükselişte, aklı başında ve tüm bunların üzerine bir de hayırlı evlat. Adeta Ruşen Amca'nın oğlu Sedat'la kapışıyor.

'Aile her şeydir'

'Aile her şeydir'

İçerde dizisinin iki bıçkın delikanlısı Çağatay Ulusoy ve Aras Bulut İynemli'ydi. Çağatay'ın yakın arkadaşı Aras, şimdilerde Çukur dizisinde oynuyor. Ve Çukur'daki en önemli motto şu: Aile her şeydir.

Demek ki Çağatay Ulusoy da bu mottonun öneminin farkında ve aile bağlarını her zaman sıkı tutuyor. Hem de sadece annesiyle değil, yılbaşını akrabalarıyla geçirerek akraba ilişkilerine de önem veriyor.

Herkes için böyle olmasa da...

Herkes için böyle olmasa da...

Birçok kişi için akrabalık pek bir anlam ifade etmiyor. İnsanlar, akrabalarının çoğunu sadece devamlı bir şeyler talep eden ama buna karşılık hayatına hiçbir olumlu katkısı olmayan ve tek bağlarının kan bağı olduğu bir yük olarak görüyor. Akrabalarından olabildiğince kaçan, hele hele uzak akrabalarına hiç bulaşmayan insanların sayısı azımsanamayacak kadar çok. Hatta çoğu zaman anne-babamızın ısrarıyla akrabaların içine giriyoruz.

Çağatay Ulusoy akrabalık ilişkilerinde ne kadar sorun yaşadı bilemeyiz elbette. Ama görülen o ki annesini kırmamaya çalışan gerçek bir muhafız, hayırlı evlatlık müessesinin muhafızı.

"Partilere gitmek yerine..."

"Partilere gitmek yerine..."

Çağatay Ulusoy'un yılbaşını ailesiyle geçirmesi güzel bir davranış, evet. Ama bu vesileyle yanlış anlaşılmaya mahal verebilecek bir konuya da parmak basalım. "Yılbaşını partilere gitmek yerine ailesiyle geçiren hayırlı evlat..." denildiği zaman sanki yılbaşında partiye gidenler hayırsız evlatmış gibi oluyor.

Eğer aileniz özel olarak yanlarında olmanızı istiyorsa tabii ki kırmamak lazım. Onun harcinde pek tabii aileden müsaade isteyip onların gönlünü başka şekilde yaparak yılbaşı ya da başka bir özel günde farklı planlar yapılabilir. Birini överken diğer insanları gömmeyelim.

O zaman evlilik! Torun!

O zaman evlilik! Torun!

Türkiye'nin en ünlü hayırlı evladı deyince akla kim gelir? Beyazıt Öztürk değil mi? Annesiyle olan iyi ilişkilerini hepimiz biliyoruz. Annesinin ve hatta Türkiye'nin onu evlendirme çabalarına da şahit olduk. Ama olmayınca olmuyor.

Yoksa şimdi de bir diğer hayırlı evlat olarak nitelendirdiğimiz 28 yaşındaki Çağatay Ulusoy'un başını bağlamaya mı çalışacağız? Hani hayırlı evlat ya, her hayırlı evlat gibi anne-babasına iyi bir gelin, güzel torunlar vermek zorunda. Biz seni evlilik baskısına sokmaya hazırız. Peki sen buna hazır mısın sevgili Muhafız?

turcel.orman@milliyet.com.tr
 

Bu makaleye ifade bırak