Gündem
23.05.2013 - 11:09 | Son Güncelleme: 23.05.2013-15:18

Hayri Kozakçıoğlu intihar etti

Eski Ohal Valisi Hayri Kozakçıoğlu evinde yaşamına son verdi.

Eski OHAL Valisi Hayri Kozakçıoğlu, Sarıyer'deki evinde ölü bulundu. Kozakçıoğlu'nun silahla kendisini kalbinden vurduğuğu bilgisi edinildi. Kozakçıoğlu, İstanbul Valiliği de yapmıştı.

Sarıyer'deki evinde ölü bulunan ESKİ Olağanüstü Hal Bölge Valiliği (OHAL) Valisi Hayri Kozakçıoğlu (75)'nun cenazesi savcının incelemesinin ardından evinden çıkarıldı. Cenaze Adli Tıp Kurumu'na gönderildi.

Sitene Ekle

Ajanslar

Eski OHAL Valisi Hayri Kozakçıoğlu, Sarıyer'deki evinde ölü bulundu. Kozakçoğlu'nun kalbine tek el ateş ederek hayatına son verdiği belirlendi. Edinilen bilgiye göre Kozakçıoğlu'nun cansız bedeni Sarıyer, Reşitpaşa'daki evinin çalışma odasında sabaha karşı bulundu. Eşinin kilitli kapıyı açamayıp polise haber vermesi üzerine olay yerine gelen ekipler kapıyı çilingir yardımıyla açtı. İçeri girildiğinde Kozakçıoğlunun cansız bedeniyle karşılaşıldı. İlk incelemede eski valinin, kapısı kilitli odasında göğsüne sıktığı tek kurşunla yaşamına son verdiği belirlendi. Kozakçıoğlu'nun silahını ateşlediği zamanın tam olarak bilinmediği, eşinin bu sırada evin başka bir odasında bulunduğu, silah sesini duymadığı belirtiliyor.

Olay yeri inceleme ekipleri villada araştırma yaptı. Hayri Kozakçıoğlu'nun olay sırasında dışarıda bulunan kızı haber alır almaz eve koştu. Sarıyer İlçe Emniyet Müdürlüğü yakınındaki villa ve çevresinde polis geniş güvenlik önlemi de aldı.

KESİN SONUÇ OTOPSİDEN SONRA

Hayri Kozakçıoğlu’nun ölüm sebebini soruşturan İstanbul Cumhuriyet Başsavcı Vekili Mustafa Emre, kesin sebebin Adli Tıp Kurumu’ndan gelecek rapora göre belli olacağını söyledi.

Gerekli incelemelerin tamamlanmasının ardından Hayri Kozakçıoğlu’nun cesedi Adli Tıp Kurumu’na götürüldü. Evdeki araştırmalarını tamamlayan İstanbul Cumhuriyet Başsavcı Vekili Mustafa Emre, basın mensuplarının ısrarlı sorularını cevaplamaktan kaçındı. Emre, Kozakçıoğlu’nun kesin ölüm sebebinin Adli Tıp Kurumu’ndan gelecek rapora göre deliller ışığında ortaya çıkacağını dile getirdi. Gazetecilerin "Kesin ölüm sebebi intihar mı?" şeklindeki sorusuna Başsavcı vekili, "Hayır belli değil." cevabını verdi.

Bu arada, basın mensuplarına herhangi bir açıklama yapmayacaklarını belirten Kozakçıoğlu ailesi, “Acımız çok büyük. Bunu bilsinler.” ifadelerini kullandı.

 

 

Hayri Kozakçıoğlu kimdir?

Hayri Kozakçıoğlu, 1938 yılında Manisa İli Alaşehir İlçesi'nde doğdu. İlk ve ortaokulu Alaşehir’de, lise öğrenimini ise İzmir’de yaparak 1955 yılında İzmir Atatürk Lisesi'nden mezun oldu. Yüksek öğrenimini 1955-1959 yılları arasında Siyasal Bilgiler Fakültesi'nde tamamlayarak aynı yıl İçişleri Bakanlığı'nda Kaymakam adayı olarak göreve başladı.

Çamlıhemşin, Ardeşen, Delice, Çüngüş, Çınar, Kepsut ve Gökçeada (İmroz) ilçelerinde kaymakamlık yaptıktan sonra 1970 yılında Mülkiye Müfettişliği'ne ve daha sonra Başmüfettişliğe atandı.

Güvenlik hizmetleri ile ilgili olarak bir süre yurt dışında inceleme ve araştırma yaptıktan sonra, 1978 yılında Erzurum Valiliği'ne atandı. Daha sonra Vali kadrosu ile 1,5 yıl süre ile İstanbul Emniyet Müdürlüğü görevini ifa ederek, 12 Eylül 1980'den sonra Adana Valiliği'ne atandı. Üç yıl süre ile Adana Valiliği ve 3,5 yıl Sakarya Valiliği görevlerinden sonra 12 Ocak 1987 tarihinde Diyarbakır Valiliği görevine başladı. Bu görevi yürütürken 19 Temmuz 1987'de Olağanüstü Hal Bölge Valiliği'ne atandı. 19 Ağustos 1991 tarihinde İstanbul Valiliği'ne atandı ve 1 Kasım 1995 tarihine kadar bu görevde kaldı.

Hayri Kozakçıoğlu, evli ve üç çocuk babasıdır.


Bilgi YarışmasıBir futbol maçında takımların kaçar oyuncu değiştirme hakkı vardır?
Aradığınız
Evi Hemen
Bulun!
araDetaylı Ara
En Çok Konuşulan Haberler
    ©Copyright 2019 Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.