Hazer Amani ve Sıla'nın aşkına evlilik yakışıyor mu?

Aylar önce bir aracın içinde yan yana uyurken görüntülenen Hazer Amani ve Sıla birbirine aşık ve bir ilişki yaşıyorlar. Kesin bilgi. O zaman madem klişeler denizinde yüzüyoruz, derhal bir sonraki aşamaya geçebiliriz: Hazer Amani ve Sıla ne zaman evlilik kararı alacak?

Hazer Amani ve Sıla'nın aşkına evlilik yakışıyor mu?

O fotoğraf ortalığı salladı

O fotoğraf ortalığı salladı

Sıla ve Hazer Amani'nin aylar önce çekilen bir fotoğrafı ortalığı epey sallamıştı. Karede her ikisi de uyukluyordu. Ve Hazer Amani'nin parmağındaki alyans dikkat çekiyordu.

'Aşk skandalı' olarak etiketlenen bu durumdan sonra hiçbir malzeme gelmedi ikiliden. Hazer Amani sessizliğe gömüldü, Sıla da müzik kariyerindeki 'EP' dönemini başlattı...

Sonunda itiraf ettiler

Sonunda itiraf ettiler

Ta ki geçtiğimiz günlere kadar... Sıla, bir röportajında Hazer Amani'yle aşkına dair çeşitli itiraflarda bulundu, "Keyfim çok yerinde. Kendimi hiç bu kadar dinç hissetmiyorum. Güzel bir şey yaşıyorum" demişti.

Ve ikili bir kez daha gündeme geldi. "7 aydır gizli saklı devam eden aşkı itiraf ettiler!" başlıkları eşliğinde duyduk bu haberi. Şimdi ise birlikte kameraya poz verdikleri bir fotoğraf da yayıldı sosyal medyaya.

Duygusal boşluğa düşünce ne olur?

Duygusal boşluğa düşünce ne olur?

Sıla, oldukça zor bir dönemden geçiyor. Özellikle 2019'un başından beri hiçbir şey kolay olmadı onun için.

Dava süreci devam eden, çokça hedef gösterilen ve yine aynı çoklukta destek yağmuruna tutulan Sıla'nın duygusal boşlukta olduğunu tahmin etmek o kadar da güç değildi elbette.

İnsanlar, duygusal boşluğa düştüklerinde ne yaparsa, Sıla da onu yaptı.

Muhabirler peşini bırakmadı

Muhabirler peşini bırakmadı

Birçok kişiye "Bu kadını uyaran yok mu?" dedirten Sıla, klişe tabirle 'İstanbul gecelerinde görüntülendi'. Zor bir süreçten geçtiği herkes tarafından biliniyordu.

Eve kapanmak yerine kendini dışarıya attı, hiç konuşmadığı (görüntülenmediği) arkadaşlarıyla sohbet etti ve bir yandan da gündemin üst sıralarında olduğu ve haber değeri taşıdığı için magazin muhabirleriyle uğraşmak zorunda kaldı.

O istemese bile magazin muhabirleri bırakmadı peşini.

"İyice dağıttı" dediler

"İyice dağıttı" dediler

Bu esnada ne oldu peki? Sıla sanki "İyice dağıttı" şeklinde bir algı yarattı çevreye. Daha doğrusu halihazırda magazin muhabirleri için önemli bir malzeme olan Sıla'nın bu umursamaz tavırları pek çok muhabirin işine geldi.

Tam da o esnada Hazer Amani gibi parmağında alyansı olan bir erkekle bir arabada uyuklarken görüntülenmesi 'bardağı taşıran son damla' oldu.

Aşkların kökeninde bir 'dava' var

Aşkların kökeninde bir 'dava' var

Sıla ve Hazer Amani de 'dava'lık süreçlerinden geçerlerken birbirlerini buldu. "Bu aşkın bir davası var, onları şahsi davaları bir araya getirdi" diyebilir miyiz? Bence evet.

Hazer Amani, yeni bir sayfa açma heyecanındaydı. Sıla da bir önceki sayfayı kapatma telaşındaydı.

Ve bu iki duygusal boşluk bir araya geldi, bütün oldu. Bunda tuhaf olan hiçbir şey yok.

"Bu kadar riske giriyorlarsa demek ki..."

"Bu kadar riske giriyorlarsa demek ki..."

Ancak her iki isim de ünlü olunca, onların hislerini anlamak yerine daha yüzeysel bakıyoruz. Sıla hayranı olsanız bile, Hazer Amani'yi bir televizyon izleyicisi olarak çekici bulsanız dahi sonuç değişmiyor.

Onlar için "Aşklarını herkesin gözü önünde yaşamaları doğru değil, yanlış yaptılar" diyen de var, "Bu kadar riske girip magazin muhabirlerine malzeme veriyorlarsa, demek ki evlenecekler" diyen de.

'Kötü gün dostları'nın unutulmazlığı

'Kötü gün dostları'nın unutulmazlığı

Sıla ve Hazer Amani'nin zor dönemde inşa ettikleri ilişkinin köklü olduğunu düşünüyorum. Nasıl 'kötü gün dostları'nı unutmuyoruz, Sıla ve Hazer Amani de 'sevgili'den öte dostlar en başta.

Zor süreçten geçtikleri, dert ortaklığı yaptıkları için ilişkileri güçlü. Şu anda onlar için "Evlenirler kesin yaaa" deniliyor ya. Evet, evlenirler. Ama bence sizin sandığınız gibi bir evlilik olmaz.

Bu aşka 'imza atmak' yakışır

Bu aşka 'imza atmak' yakışır

Hazer Amani, tam da şöhrete kavuştuğunda 'kağıt üstünde haksız gözükme pahasına' Sıla'ya aşık oluyor, Sıla da bir önceki ilişkisi aşırı magazinselleştiği için daha sakin bir dönemden geçmek mecburiyetinde.

Evet, hayatlarının geri kalanını birlikte yaşamaya karar vermeleri ihtimali oldukça yüksek. Ve böyle bir aşka 'imza atmak' onlara yakışıyor da. Neden? Çünkü aşklarının kökeninde dostluk yattığı için, birbirlerine zor zamanda destek oldukları için...
 

can.sisman@milliyet.com.tr

Bu makaleye ifade bırak