Siyaset
07.10.2017 - 02:30 | Son Güncelleme: 07.10.2017-2:30

HDP’de kongrenin ertelenmesi gündemde

Kongre sürecine giren HDP’de yeni döneme ilişkin planlama yapılırken cezaevinde bulunan Eş Genel Başkan Selahattin Demirtaş’ın kongrede yeniden aday olmasını sağlamak için  “İki dönem kuralı”nın esnetilmesi planlanıyor. 24 Ocak 2018’de yapılması beklenen kongrenin ertelenmesi gündemde.

Sitene Ekle

NAMIK DURUKAN Ankara

Çok sayıda parti yöneticisi ve milletvekili tutuklu bulunan HDP, büyük kongreye kilitlendi. Son kongrede ikinci kez eşbaşkanlığı görevine seçilen Demirtaş, parti tüzüğü gereği HDP’de iki dönem kuralı nedeniyle aday olamayacak. Kongrede Demirtaş’ın tekrar aday olup olmayacağı partinin yapacağı toplantılar sonucu netleşecek. Partinin dağınık durumu ve yönetici kadronun bir bölümünün cezaevinde olması nedeniyle kongrenin en az 6 ay, en çok bir yıl ertelenmesi tartışılıyor. İl ve ilçe kongrelerini ekim sonuna kadar bitirmeyi planlayan HDP, olağan büyük kongreyi belirlenen normal tarihinde yapmayı da gündemine aldı.

Çelik’e 6 yıl hapis
Öte yandan HDP muş Milletvekili Burcu Çelik, terör örgütüne yardım ve yataklık suçundan 6 yıl hapis cezasına çarptırıldı. 

Etiketler: muş
Bilgi Yarışması"Lahit" neyle ilgili bir sözcüktür?
Aradığınız
Evi Hemen
Bulun!
araDetaylı Ara
En Çok Konuşulan Haberler
Aşk-ı memnu adlı romanda varlıklı olan adnan beyin oğlunun adı nedir?

©Copyright 2017 Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.
İlginizi ÇekebilirX