Diyarbakır

Yerel Haber
08 Mayıs 2015 - 17:36

HDP VE DBP’LİLER, YIKILAN UĞUR KAYMAZ HEYKELİ ÖNÜNDE AÇIKLAMA YAPTI

IHA

Mardin’in Kızıltepe ilçesinde terörist oldukları iddiası ile öldürülen Uğur Kaymaz’ın Diyarbakır’ın Sur ilçesinde bulunan heykeli, kimliği belirsiz kişi veya kişiler tarafından yıkıldı. HDP ve DBP’yi yöneticiler, yıkılan heykelin önünde basın açıklaması gerçekleştirdi.
Sur Belediyesi karşısında bulunan heykelin önünde bir araya gelen Halkların Demokratik Partisi (HDP) ve Demokratik Bölgeler Partisi (DBP) yöneticilerine vatandaşlar da destek verdi. Grup adına açıklama yapan DBP İl Eşbaşkanı Ali Şimşek, 7 Haziran seçimlerinin Türkiye ve Ortadoğu’da önemli sonuçlara yol açabilecek tarih arz ettiğini söyledi. Şimşek, "Halkımızın yüzyıllık mücadele sonucu buraya getirdiği birikimleri ve kazandıklarını 7 Haziran seçimlerinde zaferle sonuçlandırmada olduğu bu süreçte, bizim çalışmalarımıza ve partimize saldırılar devam ediyor. İktidarlarını kaybedeceklerini anlayan güçler özellikle AK Parti hükümeti, devlet eliyle bu süreci önlemeye çalışıyor. Özellikle 2 gündür Diyarbakır’da provokatif yaklaşımların yansıması olan girişimler olmuştur. Uğur Kaymaz, heykelinin tahrip edilmesini kınıyoruz" dedi.
Grup, yapılan basın açıklamasının ardından sessizce dağıldı.

DiyarbakırYerel Seçim Sonuçları

Diyarbakır Hava Durumu

21°CŞİMDİPAZARTESİ
©Copyright 2013 Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.