Türkiye’nin temalı gezilere odaklı ilk ve tek seyahat acentası DO!BREAK ve Türkiye’nin ilk ve tek mesleki rehberlik ajansı Hayalimdeki İş, tatil ve hobiyi birleştiren “Hobi-Breaks” programları sunmaya başladı. Hem gidilen yerin kültürünü yakından tanıma hem de gurme, şarap, moda ve sanat başlıkları altında farklı ilgi alanlarına yönelik eğitimlere katılma imkanı sunan gezilerden ilki 28-30 Mayıs tarihleri arasında düzenlenen Mardin Fotoğraf Gezisi oldu.

Gezide katılımcılara iki National Geographic fotoğrafçısı ve yerel bir rehber eşlik etti. Fotoğraf eğitimini İstanbul’dan gelen National Geographic Türkiye Genel Yayın Yönetmeni Yardımcısı Kemal Nuraydın ve derginin fotoğrafçılarından bölgeyi ve bölgedeki farklı kültürleri çok iyi tanıyan Mardinli Selmet Güler gerçekleştirdi. Gezide herkes özel ders niteliğinde fotoğraf eğitimi alarak fotoğraf çekiminde önemli ilerleme kaydetti.

Grup, fotoğraf eğitimi dışında, Mardinli rehber Lokman Açıl ile bölge kültürünü yakından tanıma fırsatı buldu. Tarihi mekânları görmenin yanı sıra Dara köyünde bir düğüne katıldı ve aynı köyde bir eve misafir oldu. Mardin ve çevresinde Deyrulzafaran, Mor Gabriel gibi günümüze çok iyi durumda gelebilmiş Süryani manastırlarını, camileri, Savur’u, Dara Antik Kenti’ni, Midyat’ı, Kıllıt’ı ve Hasankeyf’i gezdi.

Gezdikleri her yerde fotoğraf çekimiyle ilgili rehberlerden yoğun destek alan ekip, gezinin son bölümü olarak İstanbul dönüşü gezide çektikleri ve en çok beğendikleri fotoğraflarını bir kez daha Kemal Nuraydın ve diğer katılımcıların değerlendirmesine sunacak.

DO!BREAK ve Hayalimdeki İş “Mardin Fotoğraf Gezisi” ile başlattıkları “Hobi-Breaks” programlarını gurme, şarap, sanat ve moda gibi konseptlerle, ortak ilgi alanına sahip kişileri bir araya getirerek sürdürecek.