Pazar

16.04.2017 - 02:30 | Son Güncelleme: 16.04.2017-2:30

Her derde deva uygulamalar

Yoğunluktan su içmeyi mi unuttunuz veya sevgilinizin doğum gününü... Yoksa beyaz atlı prensinizi mi bulamadınız? Dert etmeyin, mobil uygulamalar imdadınıza yetişiyor

Sitene Ekle

ÖZGE TABAK / ozge.tabak@milliyet.com.tr

Haydi su içmeye!

App Store ve Google Play üzerinden ücretsiz indirebileceğiniz Drink Water Reminder, Aqualert ve Water Time gibi uygulamalar günlük içmeniz gereken su miktarını hesaplıyor ve bildirimler göndererek su içmeyi hatırlatıyor. Motive edici mesajları da cabası... Günlük koşuşturmaya yeterince su içmeyi sıkıştıramayan, “Sürekli aklımdan çıkıyor” diyenler için oldukça kullanışlı.

“Çikolata istemen normal”

Yumurtlama, hamilelik ve regl günlerini takip ederek kullanıcılara haber veren uygulamalar arasından Regl Takvimi, Adet Takibi-Regl Takvimi ve Pepapp gibi birçoğu ücretsiz. Uygulamalar girdiğiniz verileri kaydederek sizi birkaç gün öncesinden uyarıyor. Tabii “Beş gün geciktiniz” gibi bir alarmla da karşılaşabiliyorsunuz. Üstelik Pepapp gibi bazıları “Bugün biraz gergin hissediyor olabilirsin” ya da “Bu dönemde çikolata istemen normal” yazan bildirimleriyle ve “Bugün kendine güvenmenin formülü spor” gibi eğlenceli tavsiyeleriyle motivasyon sağlıyor.

Bulamadıysan kendin yarat

Beyaz atlı prensini bulamayanlara da yardım eli uzatıyor uygulamalar. My Virtual Boyfriend gibi uygulamalarda hayalinizdeki erkeği yaratıyorsunuz. Romantik mi olsun, alfa erkek mi? 100’den fazla seçenek var. Yüzünü, saçını, kıyafetlerini beğeninize göre seçin, değiştirin. Ücretli daha üst versiyonunda ise fotoğrafını yüklediğiniz gerçek bir erkeği bile “sanal sevgili”nize dönüştürmek mümkün. Birbirinize iltifat ediyor, alışverişe çıkıyorsunuz. Yemek randevunuz bile var. 35 level’ı tamamlayıp kazanmayı başarırsanız, finalde hayali erkek arkadaşınız size âşık olduğunu da itiraf ediyor. Uygulama “Aşk oyununda ne kadar başarılısınız?”ın simülasyonu adeta. 

Kavgalara veda

Sevgiliniz, eşinizle olan özel günlerinizi hatırlamanıza yardımcı olan Better Half - Sevgili ile Aşk Gün Sayacı uygulaması da App Store ve Google Play’den ücretsiz indirebileceğiniz uygulamalardan. “Dört yıldır birliktesiniz”, “27. doğum günü 2 gün sonra” gibi bildirimlerle pek çok erkeği ve kadını, “Özel günlerimizi hep unutuyorsun!” kavgasından kurtaran uygulama “Kelimelerle aram iyi değil” diyenler için de etkileyici mesajlar yazıyor. 


Etiketler: aşk, spor, bugün
"Olmaz Oğlan", "Kalpsizsin" videolarına imza atan grup hangisidir?
©Copyright 2017 Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.