Cumartesi

17.06.2017 - 02:30 | Son Güncelleme: 17.06.2017-2:30

Her devirde güncel bir ikon: Audrey Hepburn

Hollywood’un zarif yıldızı Audrey Hepburn’ün kişisel koleksiyonundan bazı parçalar açık artırmayla satışa çıkıyor. Her devirde moda ikonu olan Hepburn’ün stil sırlarına göz attık

Sitene Ekle

ÖZGE TABAK

Yirminci yüzyılın stil ikonlarından Audrey Hepburn’ün kişisel koleksiyonundan elbiseler sonbaharda Londra’da Christie’s’te düzenlenecek açık artırmayla satışa çıkıyor. 27 Eylül’de gerçekleşecek müzayedeyle ilk kez açık artırmaya çıkacak olan bu parçaların etiket fiyatları 100 pound’dan başlayarak 80 bin pound’a kadar yükselecek. 19 Eylül ile 3 Ekim tarihleri arasında da internet üzerinden satış yapılacak. Ebedi bir moda ikonu ve ilham perisi olmayı başaran Audrey Hepburn’ün stiline yakından baktık...

Tarzıyla nesiller boyunca kadınlara ilham kaynağı olmaya devam eden Hepburn’ün stilinin hâlâ güncelliğini koruyor olmasının sırrı gardırobundaki zamansız parçalarda gizli.

Saç renginde çok marjinal değişikliklere gitmedi, kendisiyle özdeşleşen ve ona çok yakışan kaküllerinden uzun yıllar boyunca vazgeçmedi. Topuz modeliyle akla ilk gelen isim olmayı başardı. Özetle kendisine neyin yakıştığını iyi bildi ve onlara sadık kaldı.

Kadınların hâlâ her türlü davet ve etkinliklerde kurtarıcı parçalarının başında gelen “küçük siyah elbise”yi çok güzel taşıdı. “Tiffany’de Kahvaltı” filmiyle akıllara kazınan Givenchy dar, siyah elbisesi ile boynunu süsleyen incilerle her dönem göz kamaştırdı.

Aksesuarların gücünü bilen Hepburn büyük şapkalar, kedi gözü çerçeveli güneş gözlükleri, minik eşarplar ve uzun eldivenler gibi parçaları sıkça tercih ederken abartılı, büyük mücevherlerden ise olabildiğince uzak durdu.

Oldukça feminen bir stile sahip olmasına rağmen pantolonları, büyük erkek ceketlerini, ekose gömlek ya da düz ayakabıları da kendisine çok yakıştırdı. Stilde dengeli olmayı iyi bildi.

Makyajında zarif stiline uygun olarak belirli renk tonlarını, sade ve doğal bir görünümü tercih etti.

Giydiği kıyafetlerin içinde rahat ve mutlu görünmeyi çok iyi başarıyordu. Gülümsemesi ve ışıl ışıl gözleriyle de stiini tamamladı.


Etiketler: Moda, Londra, Hollywood
©Copyright 2017 Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.