Cumartesi

09.09.2017 - 02:30 | Son Güncelleme: 09.09.2017-2:30

“Her karakterden bir anı saklarım”

Genelde spor ve rahat bir tarzı olduğunu söyleyen Fahriye Evcen “Oynadığım her karakterden mutlaka onu en iyi simgeleyen parçayı alırım ve anı olarak saklarım” diyor

Sitene Ekle

Sanem Özyürek Arman / sanem.ozyurek@milliyet.com.tr

Fahriye Evcen reklam yüzü olduğu Koton Jeans için 2017-2018 Sonbahar - Kış sezonunda Özgür Ruhlu Jean Koleksiyonu’na imza attı. Oyuncu “Fahriye Evcen for Koton Jeans Koleksiyonu’nda kendi tarzımı ve beğenilerimi yansıtmak benim için çok önemliydi” diyor.

Tarzınızı nasıl tanımlarsınız?

 Tarzım genelde spor ve rahat diyebilirim. Özellikle günlük hayatta genelde kot giymeyi tercih ediyorum ve üzerine bir tişört. Akşam bir etkinliğe katılacaksam ya da bir davete gideceksem yanıma bir topuklu ayakkabı üzerine de şık bir bluz alıp o kotu şık bir hale çevirebiliyorum. Ama genel olarak spor ve rahat diyebilirim. Onun dışında işim gereği tabii ki özel davetlere katılırken haute couture de giyinmemiz gerekiyor.

Çıktığınız seyahatlerden ilham aldığınız şeyler oluyor mu?

Etnik ve otantik bölgeleri gezmeyi seviyorum. Deniz tatillerindense şehir gezisi yapmayı tercih ediyorum. Tasarım süreci boyunca bana ilham veren en büyük şey sanırım son dönemde yaşadığım gezgin ruhuydu.

Oyuncu olarak canlandırdığınız karakterlerden beğendiğiniz parçaları günlük hayatta kullandığınız oluyor mu?

Oynadığım her karakterden mutlaka onu en iyi simgeleyen parçayı alırım ve saklarım anı olarak. Evde her karakterime ait mutlaka onu sembolize eden o projede sembol hale gelen kıyafet veya aksesuar bir parçayı proje bitiminde mutlaka alırım.

Koleksiyona tarzınızı nasıl yansıttınız?

Fahriye Evcen for Koton Jeans’in yeni sezonundaki tasarımlar kendi giyim zevkimden ve tarzımdan yola çıkarak hazırlandı. Günlük hayattaki en rahat ve özgür halimi yeni sezon tasarımlarımıza yansıttık. Gezdiğim, gördüğüm ve tecrübe ettiğim her şey bana ilham kaynağı oluşturdu. 

Reklam filmindeki sürpriz diğer projelerde de devam edecek mi?

Yeni reklam filmimizde de tasarımlardaki bu duyguyu bire bir yansıtmaya çalıştık. Tasarımlarla çok bütünleştiğimi ve kendi tarzımı çok iyi yansıttığımı düşünüyorum. Bu bütünleşmeyi daha güçlü hissettireceğini düşündüğümüz için reklamdaki şarkıyı da kendim seslendirdim. Gelecek sezonlarda da farklı sürprizler yapabiliriz.

Ekiple nasıl bir çalışma temponuz oldu üretim sürecinde? Sizi en çok ne heyecanlandırdı?

Bir işin altına imzanı atmak veya ismini vermek çok kolay olmuyor. Eğer böyle bir projenin içinde yer alıyorsanız çok fazla çalışmanız gerekiyor. Isham gibi yetenekli ve tecrübeli bir kreatif direktörle çalıştık. Muhteşem bir tasarım ekibi var. Sevgili Gülden Yılmaz’ın da moda ve sektör birikimi bu ekibin çalışmalarını başka bir boyuta taşıyor. Çok uzun bir hazırlık ve tasarım süreci gerçekleştirdik. Tamamen kendi tarzımı ve beğenilerimi tasarımlara yansıtmak benim için çok önemli bir noktaydı. Teknik ekiple beraber bunu başardığımızı düşünüyorum. 

İşlemeler fark yaratıyor

Bu koleksiyonda sizi en çok yansıtan parça hangisi?

Koleksiyonda beni yansıtan çok fazla parça var. Jean’lerin yoğunlukta olduğu bir koleksiyon oldu.

Tasarımlarda jean üzerine işlemeler fark yaratıyor. Belki jean üzerine boncuk ve püskül işlemeli tasarımları bir parça daha fazla sevdiğimi söyleyebilirim ancak sweatshirt tasarımları da oldukça cezbedici…

Dolabınızın olmazsa olmazları neler?

Benim casual bir stilim var. Dolabımın olmazsa olmazları da zamansız ve rahat tasarımlar.  Bu tarz parçalarla kendi stilimi daha kolay yaratabildiğime inanıyorum.  


©Copyright 2017 Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.