Her yıl 1 yeni çocuk: Nesrin Cavadzade 7 çocuk isteğinde ciddi mi?

Nesrin Cavadzade evlilik ve aile hakkındaki görüşlerini açıklarken şaşırtıcı bir isteğine değindi. Sevdiği kişiden 7 çocuk yapmak istediğini söyleyen 36 yaşındaki Cavadzade '7' rakamını özel olarak mı belirledi yoksa 'çok çocuk severim' anlamına gelen temsili bir rakam mı acaba?

Her yıl 1 yeni çocuk: Nesrin Cavadzade 7 çocuk isteğinde ciddi mi?

Nesrin Cavadzade ne dedi?

Nesrin Cavadzade ne dedi?

Sevgilisinden evlilik teklifi aldığı söylenen Cavadzade "Evlilik muazzam bir olay. İnsanlar aşka dair biraz temkinli ve umutsuzlar. Ben öyle değilim. Sevdiğim insanla hayatımı birleştirip, yedi çocuk yapmak isterim" dedi.

Evlilik için değil ama çocuk için...

Evlilik için değil ama çocuk için...

Evlilik için ideal yaş diye bir şey yok. "Tam evlilik yaşı" gibi söylemler tamamen zırva bana kalırsa. Kimin için ideal mesela? Çok göreceli bir durum.

Kimi 35 yaşında hala olgunlaşamamış, ebeveyn olmaya müsait değildir. Kimi 22 yaşında hayatın sırtına yüklediği sorumluluklar ya da tamamen mizacı dolayısıyla ebeveyn olmaya hazırdır. O nedenle ideal evlilik yaşı gibi bir sınırlama mümkün değil.

Fakat çocuk yapmak için ideal yaşlar var. Erkeklerde sperm kalitesi, kadınlarda sağlıklı doğum ve doğurganlık gibi bilimsel veriler söz konusu.

Eğer ciddiyse...

Eğer ciddiyse...

Nesrin Cavadzade eğer çocuk sayısı olarak 7 tanede ciddiyse galiba çok geçmeden ilk çocuğunu doğurup ardından da "her yıl 1 yeni çocuk" sloganıyla buna devam etmeli. Aksi takdirde sağlıklı doğum için gereken yaşı biraz geçecek.

"Her yıl 1 yeni çocuk" biraz Facebook'un popüler olduğu yıllarda açılan sayfa ismi gibi oldu ama izlenebilecek en makul strateji bu gibi duruyor.

Nesrin Prenses ve 7 Cüceler

Nesrin Prenses ve 7 Cüceler

Nesrin Cavadzade'yi Türk seyirciler olarak biraz geç tanıdık ama çok sevdik, çok da beğendik. 7 (Yedi) adet çocuk sahibi olma isteği her ne kadar kulağa çok gelse de elbette kendi kararı.
 

İsteğinin gerçekleşmesi halinde konu olduğu haber başlıklarında "7 çocuk annesi Nesrin Cavadzade..." şeklinde cümleler görebiliriz.
 

Bu makaleye ifade bırak