11.09.2018 09:23 | Son Güncelleme:

Hicri Yılbaşı mesajları! Muharrem ayına özel en anlamlı Hicri Yılbaşı mesajları

Bugün Hicri Yılbaşı! Müslümanlar tarafından büyük bir öneme sahip olan Hicri Yılbaşı sevinç ve çoşku içinde kutlanıyor. Muharrem ayının da başlangıcı olan Hicri Yılbaşına özel en yeni en güzel yılbaşı mesajlarını sizler için derledik.

Peygamber Efendimizin 'Allah’ın ayı' diye nitelediği Muharrem ayı başlangıcı aynı zaman Hicri yılbaşı olarak da anılıyor. 

Hz. Ömer’in halifeliği döneminde hicretin gerçekleştiği gün, Hz. Ali’nin teklifiyle hicrî takvimin başlangıcı sayılmıştır. O günden itibaren de İslam âleminde Muharrem ayının 1. günü hicri takvimin başlangıcı olarak kabul edilmiştir.

HİCRİ YILBAŞI MESAJLARI - MUHARREM AYI SÖZLERİ

*Yarabbi bizleri sana layık kul, efendimize layık ümmet eyle. Her anımızı layıki ile yaşamayı nasip et. Amin Mutlu Yıllar…

*Yüce Rabbimiz bizleri affetsin ve ellerimizi dergâhından boş çevirmesin. Bu mübarek günde hepimizin dualarını kabul etsin!

*Yeni hicri yılın ümmeti Muhammed’e hayırlara vesile olması dileğiyle. Yeni yılınız kutlu olsun.

*Bütün İslam Aleminin Ve Sadakat Aleminin Hicri Yeni Yılını Tebrik Eder, Hayırlara Vesile Olmasını Mevlamızdan Niyaz Ederim.

*Allah’ım yeni yılda, İslamiyet’i gerçek manası ile anlamayı ve layıkıyla yaşamayı tüm kullarına nasip etsin amin. Nice Güzel Yıllara…

*Hicri yeni yılımız ve Muharremi Şerif ayımız mübarek olsun…

*Bu yıl, İslamiyet’i anlamayı ve hakkıyla yaşamayı tüm kullarına nasip etsin; kâinatı nuruyla aydınlandırsın. Selam ve dua ile Allah'a emanet olun her şey gönlünüzce olsun.

*Rabbim, tüm İslam Alemi'ne, sonsuz hazinesinden güzellikler bahşetsin!

Bu habere ifade bırak
  • 1Mutluyum
  • 0Şaşkınım
  • 0Kararsızım
  • 0Kızgınım
  • 2Üzgünüm
Toplam Oy3