Hogwarts kafası yaşayan öğretmen takdiri hak ediyor

Hogwarts okulu gerçek mi oluyor? Harry Potter sevenlerinin Hogwarts'ın H'sini gördüklerinde minnoş kalpleri kıpır kıpır oluyor. Farkındayım. O yüzden hayır arkadaşlar, olmuyor diyerek sizi öncelikle bir rahatlatayım. Ama daha enteresan şeyler oluyor...

Hogwarts kafası yaşayan öğretmen takdiri hak ediyor

Çare Harry Potter

Çare Harry Potter

ABD'nin Oregon eyaletinde yaşayan ve öğretmenlik yapan Kyle Hubler, öğrencilerinin dikkat dağınıklığı ve konsantrasyon problemleri için müthiş bir formül bulmuş. Çare Harry Potter, çare Hogwarts!

Gaza getirmek için

Gaza getirmek için

Lütfen kimse "Oha, kaç yıl geçti, daha hala mı Harry Potter kafası yaşıyorsunuz?" filan demesin. Hele bu lafı Harry Potter'cıların yanında söylerseniz tokat yemezsiniz belki ama daha fena şeyler olabilir, eziklenirsiniz. Dolayısıyla Kyle Hubler'in öğrencilerini gaza getirmek ve motivasyonlarını artırmak için sınıfını Hogwarts'a çevirmesi on numara hareket olmuş.

Platform 9 3/4 detayı bile var

Platform 9 3/4 detayı bile var

Hubler, Facebook'tan iletişime geçtiği kişiler sayesinde Hogwarts odaklı eşyalar satın almış. Sınıfı Hogwarts'a çevirmek için 5 hafta içinde tam 70 saatini harcamış! Yani düşünün Platform 9 3/4 detayı bile düşünülmüş! Hubler, bu kadar detaycı düşünmesinin sebebini "Öğrenmeye teşvik edici olması için sınıfın şahane bir ortam olduğuna öğrencilerimi ikna etmem gerekiyordu" diye açıklıyor.

Hayal kurmaları için

Hayal kurmaları için

Küçüklüğündeki en büyük hayalinin büyüdüğünde Hogwarts'a gitmek olduğunu söyleyen Hubler, öğrencilere yaptığı sürprizin kendisi için de değerli olduğunu söylüyor. Hubler, "Öğrencilerimin ister büyülü, isterse daha gerçekçi ama mutlaka hayal kurmalarını ve hayallerine yaklaşan şeyleri hayata geçirmeleri için onları teşvik etmek istiyorum. Onların hayallerini günün birinde gerçekleştirmelerinde bir katkım olmasını diliyorum."

Öğretmenlik budur!

Öğretmenlik budur!

Bir yandan kendi kafasını yaşayacak... Diğer taraftan da öğrencisinin ufkunu açacak... İşte öğretmenlik budur arkadaş!

 

can.sisman@milliyet.com.tr

Bu makaleye ifade bırak