Dünya
18.06.2017 - 22:48 | Son Güncelleme: 18.06.2017-23:01

Hollanda İslam ve göçmen  karşıtı 'PEGIDA'ya izin vermedi

Hollanda'da PEGIDA gösterisine izin verilmediHollanda'da Enschede Belediyesi, İslam ve göçmen  karşıtı PEGIDA hareketinin kent meydanında yapmak istediği gösteriye izin  vermedi.

Sitene Ekle

Yasağa rağmen gösteri için meydana gitmek isteyen PEGIDA Başkanı Edwin  Wagensveld, Enschede kentinin girişinde polis tarafından durdurularak gözaltında  alındı.

Çok sayıda polisin güvenlik önlemi aldığı kentte gösterinin yapılacağı  meydana gitmek isteyen şüpheli kişilere kimlik kontrolü uygulandı.

Tren istasyonu önünde de kontrol yapan polis, gösteriye katılmak  isteyenlerden 11 kişinin göz altında alındığını bildirdi.

Belediyeden yapılan açıklamaya göre, olağanüstü güvenlik önlemleri  yarın sabaha kadar devam edecek.

Enschede Belediyesi, kendilerini Anti Faşist (AFA) olarak tanıtan  PEGIDA karşıtı grubun da aynı gün ve saatte meydanda gösteri yapmak istemesi  üzerine güvenlik gerekçesiyle iki gösteriye de izin verilmeyeceğini bildirmişti.

PEGIDA ve AFA ise taraftarlarına sosyal medya üzerinden, belediyenin  yasağına rağmen meydanda gösteri yapma çağrısında bulunmuştu.

Enschede Belediyesi, sosyal medya üzerinden yapılan çağrı üzerine  bölgede olağanüstü güvenlik önlemleri alındığını duyurmuştu.


Bilgi YarışmasıBir geminin idaresinden sorumlu kişiye ne denir?
Aradığınız
Evi Hemen
Bulun!
araDetaylı Ara
En Çok Konuşulan Haberler
    Kutup Yıldızı, hangi yönü gösterir?
    ©Copyright 2017 Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.