İstanbul

Yerel Haber
10 Mayıs 2017 - 11:15

Hülya Polat'tan Karadeniz Türküleri

IHA

"Kadınlar Baş Başa" programında Karadeniz müziğinin sevilen sesi Hülya Polat birbirinden hareketli Karadeniz türküleri söyledi, kadınlar horon tepti.
Esenler Belediyesi Kültür İşleri Müdürlüğü ve İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) Kültürel Etkinlikler Müdürlüğü işbirliğinde gerçekleştirilen "Kadınlar Baş Başa" programında Esenlerli kadınlar müzik ziyafeti yaşamaya devam ediyor.

“Annesiz çocukları unutmayın”
Program kapsamında, Karadeniz müziğinin sevilen seslerinden Hülya Polat, Dr. Kadir Topbaş Kültür Sanat Merkezi’nde bir konser verdi. "Gülden Güzeli Yoktur" adlı türküyle konserine başlayan Polat, yaklaşan Anneler Günü’nün çok değerli olduğundan bahsederek, "Bu günü kutlarken annesiz kalan çocukları da unutmayın, sadece kendi çocuklarınızı değil tüm çocukları sevin" dedi.

Polat söyledi, kadınlar horon tepti
Konserde "Zahide", "Mısırı Kuruttun Mu?", "Ula Ula Niyazi", "Kemençem Alli Pulli" ve "Gaybana" gibi birbirinden çok sevilen türküleri seslendiren Polat’a dinleyicileri de horon teperek eşlik etti.
Gündüz yapılan konserlere katılımın az olması sebebiyle bu konsere tedirgin geldiğini belirten Polat, "Beni çok mutlu ettiniz. Bu kadar çok kişinin katılacağını düşünmemiştim. Ben yöresel türküleri seslendiren bir sanatçı olmama rağmen gelenler sadece Karadenizliler değil diğer yörelerden de çok fazla insan katılmış. En kısa zamanda tekrar buluşmak dileğiyle" sözleriyle konserini sonlandırdı.

İstanbulYerel Seçim Sonuçları

İstanbul Hava Durumu

19°CŞİMDİÇARŞAMBA
©Copyright 2013 Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.