10.05.2017 - 11:40 | Son Güncelleme: 10.05.2017-11:42 A-A+

Hülya Polat'tan Karadeniz türküleri

Karadeniz müziğinin sevilen sesi Hülya Polat, 'Kadınlar Baş Başa' programında birbirinden hareketli Karadeniz türküleri söyledi, kadınlar horon tepti.

Hülya Polat'tan Karadeniz türküleri

İSTANBUL (İHA)

Esenler Belediyesi Kültür İşleri Müdürlüğü ve İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) Kültürel Etkinlikler Müdürlüğü işbirliğinde gerçekleştirilen 'Kadınlar Baş Başa' programında Esenlerli kadınlar müzik ziyafeti yaşamaya devam ediyor.

"ANNESİZ ÇOCUKLARI UNUTMAYIN"

Program kapsamında, Karadeniz müziğinin sevilen seslerinden Hülya Polat, Dr. Kadir Topbaş Kültür Sanat Merkezi'nde bir konser verdi. 'Gülden Güzeli Yoktur' adlı türküyle konserine başlayan Polat, yaklaşan Anneler Günü'nün çok değerli olduğundan bahsederek, "Annesiz kalan çocukları da unutmayın, sadece kendi çocuklarınızı değil tüm çocukları sevin" dedi.

POLAT SÖYLEDİ, KADINLAR HORON TEPTİ

Konserde "Zahide", "Mısırı Kuruttun Mu?", "Ula Ula Niyazi", "Kemençem Alli Pulli" ve "Gaybana" gibi birbirinden çok sevilen türküleri seslendiren Polat'a dinleyicileri de horon teperek eşlik etti.

Gündüz yapılan konserlere katılımın az olması sebebiyle bu konsere tedirgin geldiğini belirten Polat, "Beni çok mutlu ettiniz. Bu kadar çok kişinin katılacağını düşünmemiştim. Ben yöresel türküleri seslendiren bir sanatçı olmama rağmen gelenler sadece Karadenizliler değil diğer yörelerden de çok fazla insan katılmış. En kısa zamanda tekrar buluşmak dileğiyle" sözleriyle konserini sonlandırdı.

Bilgi YarışmasıÜlkemizde yamaç paraşütüne en uygun ilçemiz hangisidir?
Aradığınız
Evi Hemen
Bulun!
araDetaylı Ara
©Copyright 2015 Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.