Şimdi soruyorum sizlere "Çocuklar hayatı nasıl öğrenirler?" Çeşitli cevaplar geçti aklınızdan değil mi? Onlardan biri de oyun oynayarak olmasın. Evet bildiniz oyun oynayarak. Kurallara uymadan tutun da, paylaşmayı bilme, zamanı iyi kullanma, fiziksel beceri kazanma hepsini oyun oynayarak öğrenir çocuk. Biz ebeveynlerin de en sağlıklı iletişim kurma yoludur çocuklarımızla oyun oynamak. Kendini tanımasına ve kendini başkalarından ayıran özelliklerinin farkına varmasına yardımcı olur. Durum böyle olunca oyun ile ilgili sunulan her imkan onlar için çok önemli.

Şimdi size geçtiğimiz günlerde katıldığım Hunny Bunny Çocuk Şenliğinden bahsetmek istiyorum. Sosyal sorumluluk etkinliklerine her daim gönül veren anneler Burcu Hattat ve Özge Peker’in proje sahipliğinde Ebru Dinç ve Pervin Ersoy’un proje ortaklığında 18 Şubat’ta CVK Park Bosphorus Hotel’ de sabah 10:00’dan akşam 20:00’ye kadar gerçekleşti.

Bu yıl ilki düzenlenen Hunny Bunny Çocuk Şenliği’nde 360 minik çok eğlendi. Hem çocukların hem biz ebeveynlerin de eğlenmesini sağlayan şenlikte İpek Açar, İskender Paydaş, Aslı Hünel, Muazzez Ersoy, Linet, Derya Uluğ ve Simge gibi ünlü sanatçılar şarkılarıyla kelimenin tam anlamıyla unutulmaz bir gün yaşamamızı sağladılar. 

CVK Park Bosphorus Hotel’in balo salonunda gerçekleşen şenlikte çocuklar, tüm gün kendileri için hazırlanmış olan birbirinden renkli ve özel atölyelerde eğlencenin tadına vardılar.  Fuaye alanında açılan stantlardaki markalar çok renkliydi biz ebeveynler ise bol bol alışveriş yapma imkanı da buldu.

Günün anlam ve önemi ise çok değerli; TOGEM-Der (Toplumsal Gelişim Merkezi Eğitim ve Sosyal Dayanışma Merkezi) ile işbirliği içerisinde olup ‘Anasınıfsız Okul Kalmasın’ projesine toplanan gelir aktarılarak katkıda bulunuldu.

Bu yüzyılda kentsel yaşamda, bilgisayar oyunlarından kopamayan çocukların şenlikte çılgınlar gibi eğlendiğine özgürce hareket ettiğine şahit olduktan sonra emeği geçen anneleri tebrik edemeden geçemeyeceğim. 

23 Nisan harici bir günde çocukların eğlenmesini düşünen Hunny Bunny Çocuk Şenliği'nin yıllar içerisinde gelenekselleşmesi ve çocuklarımızın anılarında önemli bir yer tutması ümidiyle...    

İpek Dağıstanlı

ipekile.com