Kişiye özel parfüm tasarımı ile tanınan ve ünlüler arasında kısa sürede ünlenen Koku Uzmanı Bihter Türkan Ergül, Hürrem Sultan’ın parfümünü tescilledi. Tarihi verilere dayandırarak yaptığı araştırma sonucu Hürrem Sultan’ın çiçek ve sedir ağırlıklı kokular kullandığını keşfeden Ergül, Hürrem Sultan’ın kullandığı parfümü tasarlayarak Adres Patent aracılığıyla marka tescili yaptırdı.

Sultan Süleyman’ın Bile Kokusunu Bulduk!

Tarihteki birçok ismin kullandığı kokuları belgeler ışığında inceleyerek kokular üzerinden karakter analizi yapan Ergün; “Koku ve karakter farkına varamadığımız inanılmaz bir bütünlük içinde birbirini tamamlıyor. Tarihteki önemli isimler de kullandıkları kokuları itinayla seçmişler. Mustafa Kemal Atatürk’ten Kanuni Sultan Süleyman’a, Hürrem Sultan’dan Kösem Sultan’a kadar birçok tarihi ismin kokusunu ürettik. Bu kokuları belirlerken kapsamlı araştırmalar yaparak tarihi veriler ışığında hareket ettik. Hürrem Sultan’ın kokusunu da ‘Hürremiks’ adıyla Adres Patent aracılığıyla tescil ettirerek resmen satışa sunduk” açıklamasında bulundu.Burçlara Göre Koku Tasarımı Yolda!

Yıllardır karakter analizine göre koku üreten ve Billur Kalkavan’dan Derya Baykal’a kadar birçok ünlü müşterisi olan Ergün son olarak da burçlara göre koku üretimi yapmaya başladı. “Karakter ve burçların ilişkisi yadsınamaz bir gerçek. Bu durum bize burç özelliklerine uygun koku üretme fikrini verdi. Burç kokuları şimdiden rağbet görmeye başladı” diyen Koku Uzmanı Ergün en kısa zamanda burç kokuları için de marka tescili yaptıracağını dile getirdi.