Eskişehir

Yerel Haber
08 Nisan 2014 - 15:47

'HÜSNÜ AMCA'NIN İLK HEDEFİ TEMİZLİK

Eskişehir Deliklitaş Muhtarlığına 6’nci kez seçilen ve halk tarafında oldukça sevilen Hüsnü Petek, ilk hedefinin mahalleyi temiz tutmak adına hizmet yapmak olduğunu söyledi.

IHA

30 Mart seçimlerini kazanan Petek, kendisine oy veren mahalle sakinlerine teşekkür etti. Mahalleli tarafından 'Hüsnü Amca' olarak tanınan ve sevilen muhtar, bu dönem ilk hedefi olarak mahalleliyi temizlik konusunda bilinçlendirmek olarak seçti. Mahallenin temizliği konusunda yeni nesle örnek olunması gerektiğine de vurgu yapan Petek, “Mahalle sakinleri temizlik konusunda bilinçlendirilmelidir. Beraber yaşadığımız mahallemiz ne kadar temiz olursa, bizler o kadar sağlıklı ve huzur içinde oluruz. Ayrıca temiz ve düzenli bir mahallede daha rahat dolaşırız. Temizlik konusundaki çalışmalarımız gelecek nesle de örnek olur. Bunun için bu konuda vatandaşlarımızın bilinçlenmesi gerekiyor” dedi.


Muhtarlığa yeni başlayan meslektaşları için ise önerilerde bulunan Petek, “Vatandaşlarımıza elimizden geldiğince yardımcı olmamız gerekiyor. Kanunları suistimal etmeden insanları dinleyeceksiniz. Onları anladığımız zaman her iki taraf içinde anlaşma sağlanır” diye konuştu.

EskişehirYerel Seçim Sonuçları

Eskişehir Hava Durumu

15°CŞİMDİSALI
©Copyright 2013 Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.