Bursa

Yerel Haber
07 Ekim 2017 - 13:41

Huzur Caddesi Trafiğe Nefes Aldıracak

IHA

Yıldırım Belediyesi, trafiği rahatlatmak için Huzur Caddesi’ndeki çalışmalarına devam ediyor.
Selçukbey Mahallesi’ni Ankara Yolu’na bağlayacak Huzur Caddesi’nin genişletilmesi için kamulaştırılan binaların büyük kısmı yıkıldı. Planlı ve modern şehir yapısının en önemli tamamlayıcı unsurunun ulaşım olduğunu söyleyen Yıldırım Belediye Başkanı İsmail Hakkı Edebali, “Öncelikli hedefimiz Yıldırım’ın her noktasına rahat ulaşımı sağlamak. Nüfus artıkça şehirlerdeki sağlıksız yapılaşmayla birlikte kontrolsüz büyüme de devam eder. Trafik yükünün artığı yerlerde insanların günlük hayatı zorlaşır. Huzur Caddesi’nde gerçekleştirdiğimiz bu proje ile vatandaşlarımızın hayatlarını kolaylaştıracağız. Yapılacak çalışmalarla birlikte yaklaşık bin metre uzunluğunda ve 15 metre genişliğinde olacak yol, Selçukbey Mahallesi’ni Ankara Yolu’na bağlayacak. Amacımız Prof. Tezok Caddesi’ndeki aşırı yükü azaltarak kesintisiz ulaşımı sağlamak” diye konuştu.
Gerçekleştirdikleri kentsel dönüşüm hamlesi ile Yıldırım’da altın çağı başlattıklarını aktaran Başkan Edebali, “Asıl gayemiz, sağlıksızlık yapılardan kurtularak modern şehircilik planlamasıyla Yıldırım’ı geleceğe taşımak. Yıldırım’da başlattığımız dönüşüm sadece fiziki bir dönüşüm olmayacak. Modern ve güvenli yapıların yanı sıra sosyal donatı alanları ve gelişmiş ulaşım ile birlikte insanlarımızın refah seviyesini yükselteceğiz. Vatandaşlarımızın yaşamaktan mutluluk duyacağı Yıldırım’ı hep birlikte yeniden inşa edeceğiz” şeklinde konuştu.

Etiketler: Ankara, Bursa Haberleri
BursaYerel Seçim Sonuçları
©Copyright 2013 Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.