Sağlık

01.01.1900 - 00:00 | Son Güncelleme:

İç çamaşırlarda tatlı hileler

Artık estetik operasyonlara yığınla para verip vücudunuzun şekliyle oynamanıza gerek yok. Fonksiyonel iç çamaşırları sayesinde göğüsleriniz ve kalçalarınız hep biçimli görünecek

Sitene Ekle
Sibel ERAY

Estetik operasyon devri geride kaldı. Vücudunuzdaki, görüntüsünden hoşlanmadığınız bölgeleri bıçak altına yatmadan istediğiniz şekle sokmak mümkün. Ünlü markaların özel olarak üretilen sütyen ve külotları vücudunuzun biçimli görünmesi için hem acısız, hem ucuz hem de pratik bir seçenek sunuyor.
Kadınların en çok üzerinde durdukları bölge göğüsler. Göğüs estetiğine verilen önem yüzyıllar öncesine dayanıyor. M.Ö.‘lerde Yunan Tanrıçaları bel bölgelerine uygulanan bağları olan giyim eşyalarıyla göğüslerini belirginleştirirlermiş. Victorya döneminde kombinezon bu görevi görmüş. 20. yüzyıla girerken bütün bunlar ortadan kalkmış ve 1930‘lu yıllardan sonra sütyen kullanılmaya başlanmış.
Günümüzde sütyen, kadınlar için bir iç çamaşırı olmanın yanında göğüslerin görüntüsü için de ayrı bir öneme sahip. Ünlü markaların yeni tasarımlarında saten ve dantellerin yanında göğüs büyütücü ya da küçültücü özellikli modellerden bahsedilir oldu.
Daha bitmedi. Marifetli iç çamaşırları sadece göğüslerinizi güzel göstermekle kalmıyor. Büyük kalçalardan yakınıyorsanız buna da çare var. Kalçaları toplayan külotlar hizmetinizde. Kalçalarınızı daha düzgün ve küçük gösteren, ayrıca kıyafet içinde belli olmayan dikişsiz korselerle düzgün bir vücut ve rahatlık garanti. Hem de yığınla para harcamadan, acı çekmeden.
Penti‘nin fonksiyonel iç çamaşırı serisi oldukça zengin. Göğüsleri büyük ya da küçük gösteren sütyenler, kalçaları toplayan külotlar, ayrıca her tür giysiyle giyilebilecek özellikte üretilen ürünler hem şıklığınız hem de rahatlığınız için birebir. Penti‘nin Parah Air Bra ürünü, göğüslerinin daha büyük görünmesini isteyenler için. Parah Air Bra ayrıca hafif yapısıyla sırt ve boyun ağrısını engelliyor. Bunun dışında Lovable Flower ve Lovable İdea da göğüslerinizin hayran kalınacak güzellikte görünmesini sağlıyor, görünmeyen dikişleri sayesinde de her tür giysiyle rahatlıkla kullanılabiliyor. Penti‘nin DIM Ventre Plat adlı ürünü korseye yepyeni bir anlayış kazandırıyor. Arzulanan vücut ölçülerine ve biçimine sahip olunmasını sağlayan Ventre Plat, korselerin aksine popo kısmını bastırmıyor. Parah Air Bra sütyenin fiyatı 33 milyon - 35 milyon lira arasında değişiyor, Lovable Flower sütyen 26 milyon 950 bin lira, külot 16 milyon 300 bin lira, Lovable Idea sütyen 28 milyon 500 bin lira, külot 13 milyon 900 bin lira, DIM Ventre Plat korse ve sliplerin fiyatı ise 20 milyon 500 bin ile 15 milyon 500 bin lira arasında değişiyor.
Gossard’ın, Ultrabra serisi göğüs büyütme fonksiyonu ile dikkat çekiyor. Özel tasarımlı Gossard Ultrabra Superboost şık ve rahatlığın yanında bugüne kadar elde edilen en doğal büyük göğüs görünümü sağlıyor. Tüm YKM mağazalarında satışa sunulan Gossard Ultrabra Superboost‘un fiyatı 33 milyon lira.
Wonderbra, göğüsleri bir beden büyük gösteren modelleriyle dikkat çekiyor. Askılar, işlemeli olmasının yanı sıra boyundan geçirilebiliyor. Böylelikle gece kıyafetleriyle rahatlıkla kullanılabiliyor. Wonderbra‘nın göğüsleri dolgun gösteren ve istenildiğinde askısı çıkarılarak boyundan bağlanabilen ürünü Wonderbra L‘Authantique‘in fiyatı 28 milyon ile 33 milyon lira arasında değişiyor.
Ayyıldız’ın uzman stilistlerce hazırlanan 2001 koleksiyonunda orijinal tasarımların yanı sıra göğüsleri olduğundan daha dolgun gösteren sütyenler bulunuyor. Ayyıldız‘ın Mig Magni Bra silikonlu sütyeni 11 milyon, Unlem Bra orta kısmı ipli ayarlanabilen sütyeni 15 milyon, Magni Bra dantelli silikonlu 12 milyon ve Cup Bra dikişsiz süngerli sütyen
12 milyon lira.
©Copyright 2017 Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.
İlginizi ÇekebilirX