SPONSORLU

Sizin İçin En Doğru Üniversiteyi Tercih Ederken Nelere Dikkat Etmelisiniz? 

Üniversite sınav stresi şimdi çok gerilerde kaldı. Artık geleceğinizi inşa etme vakti! Peki, tercihlerinizi hazırlarken size en uygun bölüm ve üniversitelere karar verirken nelere dikkat etmeniz gerektiğini biliyor musunuz? İşte, doğru bir seçim için dikkat etmeniz gerekenler… 

Kolay ulaşılabilir bir lokasyonda mı?

Kampüse ulaşım sorunu, hiç kuşkusuz ki eğitim performansını düşüren en önemli unsurların başında geliyor. Kim bütün enerjisini trafikte tüketmek ister ki? Bu yüzden seçeceğiniz okulun farklı ulaşım alternatiflerinin olmasına ve özellikle de farklı lokasyonlara servis imkânı sunmasına dikkat etmeniz çok önemli.

Farklı yabancı dil eğitimleri veriyor mu?
Gerek nitelikli bir akademik yaşam gerekse de iyi bir kariyer planlaması için İngilizce eğitiminin önemi yadsınamaz bir gerçek. Peki, kalabalıklar arasından sıyrılmak için İngilizce bilmek tek başına yeterli olur mu? Artık değil! Dolayısıyla; İngilizce ve özellikle de mesleki İngilizce eğitiminin yanı sıra, farklı dilleri de öğrenme imkânı sunan bir üniversiteyi tercih etmeniz sizi her zaman bir adım daha ileriye taşır.

Uygulamalı mesleki eğitim veriyor mu?

Ağırlıklı olarak teorik eğitim veren üniversitelerin öğrencileri, mezun olup meslek yaşamına atıldıktan sonra uyum sürecini atlamakta sıkıntı yaşayabiliyorlar. Oysaki iyi bir üniversite eğitimi; laboratuvar dersleri, yurt içi – yurt dışı staj imkânları ve birebir eğitim modeli ile öğrenciyi meslek yaşamına tam anlamıyla hazırlamalıdır. Seçeceğiniz üniversitede bu kriterlere özellikle dikkat etmeniz, kariyerinize pek çok avantajla başlamanızı sağlar.

Yeterli bir akademik kadroya sahip mi?

Üniversite eğitimi; farklı disiplinler içinde öğrencilerin kendilerine en uygun olanı keşfedip uzmanlaşmaları üzerine kurulu bir sistemdir. Dolayısıyla bir üniversitenin akademik kadrosu ne kadar güçlü ve donanımlı olursa öğrencileri de o kadar fazla uzmanlaşabilir. Tercih etmeyi düşündüğünüz üniversitenin akademik kadrosundaki profesör dağılımına bakmanız, bu anlamda size fikir verebileceği gibi akademik başarınızı da şansa bırakmamanızı sağlar. 

Burs ve iş bulma konusunda katkı sağlıyor mu?
İyi bir üniversite; öğrencilerinin başarılarını ödüllendiren ve yeni başarılara teşvik eden nitelikte olmalıdır. Tercih etmeyi düşündüğünüz üniversitenin burs imkânlarını araştırmanız ve mezun öğrencilerinin mesleki yaşama atılmasında üniversitenin verdiği destekleri incelemeniz size bu anlamda fikir verir. 
Başkent Üniversitesi’nde Tanıtım Günleri Başladı! 
Sizi, 25 yıllık köklü geleceği ve 1.480 akademik çalışanı ile Türkiye’nin en fazla öğretim elemanına sahip vakıf üniversitesi olan Başkent Üniversitesi’ni yakından tanımaya davet ediyoruz. 
Detaylı bilgi için tıklayınız