Cilt Çatlaklarının Oluşmaması İçin
Dikkat Edilmesi Gerenler

Pürüzsüz bir cilde gölge düşüren cilt problemlerinden biridir çatlaklar… Önlem alınmadığında adeta ciltte bağımsızlığını ilan eden çatlakları kafaya takmamak elbette mümkün değil. Peki, özellikle basenler ve karın bölgesinin korkulu rüyası olan çatlakların oluşmasını önlemek mümkün mü?

Ani kilo artışı ve düşüşlerinden kaçının

Şok diyet programları anı kurtarmanız için ideal bir çözüm olabilir. Peki ya sonrası? Kilo alıp verdikçe cilt gerilir ve elastik yapısı zayıflayarak deri üstünde ince çizgilerin oluşmasına neden olur. Aynı durum hamilelik dönemi için de geçerlidir. İlk aylardan itibaren kilo alımını kontrol altına almak ve cildin elastik yapısını koruyucu ürünler kullanmak bu anlamda çok önemlidir.

Cildinizin nemini koruyun

Cildin içten ve dışarıdan nem oranının dengelenmesi de çatlak oluşumunu önlemede dikkat edilmesi gereken unsurların başında gelir. Çünkü kuru kalan ciltte yıpranma daha hızlı olur. Cildin nem dengesinin korunmasında ufak ama etkili çözüm ise; cildi dış etkilere savunmasız bırakmamak ve bol bol su tüketmektir.

Ani kas hareketlerinden ve yüklenmelerinden kaçının

Bir anda forma girmek için yapılan yoğun spor ve kas gelişimine yönelik karbonhidrat takviyeli bir beslenme şekli de vücut kütlesini aniden arttırdığından çatlak oluşumuna neden olur. Özellikle bacak ve kol bölgelerinde oluşan bu çatlakları önlemek için gün içinde vücudun ihtiyacı olan kaloriden fazlasını almamaya dikkat edilmeli ve yoğun spor programlarından kaçınılmalıdır.

Düzenli olarak kremle masaj yapın

Pürüzsüz ve sağlıklı bir görünüm; A, C, E vitaminleri ile Çinko mineralinin vücutta yeterli seviyede olmasıyla ilgilidir. Derideki çatlak ve kuruluğu önlemek için, yeşil sebze ağırlıklı bir beslenme şeklinin yanı sıra A ve E vitaminince zengin bakım kremiyle cildi dışarıdan da beslemesine özen gösterilmelidir.

Bio-Oil ile 8 haftada etkili sonuç!

Bio-Oil Çatlak Yağı, içerdiği A ve E vitaminleri ile cildi onarır, cildinizin her daim pürüzsüz görünmesine yardım eder.