Hamilelik Döneminde Anne Adaylarını Bekleyen Tatlı Heyecanlar

Doğumunuzun rahat geçmesi için uygulayabileceğiniz birkaç öneriyle her şey daha kolay olacaktır. Bazı duygular ancak yaşayarak hissedilir.

Panik yapmayın...

Özellikle ilk kez anneliği tadacaksanız doğum anını düşünerek strese girebilirsiniz. Doğum sırasında ne yapmanız gerektiğini ve beklentilerinizi önceden bilirseniz doğumunuz o kadar rahat olur.

Bebeğinizin ismini ne olacak?

Doğmamış bebeği için isim arayan ebeveynlerin kafası aylar geçtikçe daha da karışıyor, korkmayın doğum zamanı yaklaştıkça alternatifler artıyor. İsim seçerken sadece kulağa hoş gelmesi, soyadınızla uyumlu olması elbette tek kriter değil, ismin anlamının güzel olmasına dikkat etmelisiniz çünkü çocuğunuz ömrü boyunca o ismi taşıyacak…

Baby shower partiniz

Hayatınıza katılacak bebeğinizin ilk partisi! Bu partiyi unutulmaz kılmak için yapılması gerekenler listesi uzun zaman alacaktır ama neyse ki evde planlamak için yeterli zamanınız olacak. Parti öncesi neler hazırlayacağınız, kimleri çağıracağınız detayları sizi korkutmasın.

Doğum çantası hazırlığı

Doğum için hastaneye gidiyor olma fikri bile heyecan yaratıyor. Bebeğinizin geleceği büyük güne hazır olmak için, doğum tarihinden yaklaşık iki hafta önce yanınıza alacaklarınızı hazırlamaya başlayabilirsiniz.

Bebeğinizin doğumunda takılacak altınlar

Her anne-babanın bebeği olacağını ilk öğrendiği an itibariyle ilk akla gelen soru masrafları nasıl karşılayacakları ve elbette ki her şeyin en iyisini yapmak duygusu... Genellikle rahatladıkları ve ilk akla gelen yol ise; bebeğe takılan altınlar!

Ve tabi ki hamilelikte çatlaklar için baştan önlem alın!