Düşünür Okulları Sektöre İddialı Girdi

Düşünür Okulları, “21. yüzyılın eğitim markası" hedefi ile eğitim sektörüne zincir okulları ile giriş yaptı. Alanında son derece başarılı bir kariyere, derin bilgi birikimine ve tecrübeye sahip Behçet Yavuz'un önderliğinde kurulan Düşünür Okulları; "Eğitim, özü itibarıyla düşünmeyi öğretmektir." ilkesiyle Türkiye çapında her coğrafyayı ve öğrenciyi kucaklayan okullar projesiyle yola çıktı.

Fortune Türkiye'nin her yıl düzenli olarak yayımladığı 40 yaş altındaki en başarılı 40 CEO listesinde 7. sırada yer alan Eren Günhan Ulusoy'un da yönetim kurulunda ve yatırımcıları arasında yer aldığı Düşünür Okulları dört yıllık stratejik planlaması çerçevesinde, ülke çapında 50 kampüse ulaşmayı hedefliyor. Bu kapsamda 100.000 öğrenciye 21. yüzyılın eğitimini sunmak için hazırlıklarını ve yatırımlarını şekillendiriyor.

Yoğun biçimde franchise talebi aldıklarını belirten Behçet Yavuz, bu konuda seçici davrandıklarını ve sınırlı sayıda isim hakkı verdiklerini ve belirli sayının üzerinde isim hakkı vermeyeceklerini belirtiyor.

Standardı yüksek ve kaliteli eğitimi, ekonomik olarak da ulaşılabilir kılmak, Düşünür Okulları'nın temel amaçları arasında yer alıyor. Merkezinde eğitimcilerin yer aldığı ve bütün eğitim politikalarınıalanında en yetkin eğitimci ve öğretmenlerin şekillendirdiği projenin mottosu;
“Farklı düşün, fark yarat ve özgün ol."

Eğitim ve öğrenme politikalarını, Z kuşağı öğrencilerin, akademik ve sosyal olarak evrensel ölçekte geçerli niteliklere ulaşabilmesi üzerine oluşturan Düşünür Okulları, dünyanın en güçlü üniversiteleri ile de ortak projeler geliştirmekte… Düşünür Beceri Akademisi, Düşünür Öğretmen Gelişim Akademisi, Düşünür Düşünme Becerileri Programı, Düşünür Teknoloji 4.0, Düşünür Yetenek Gelişimi Programı gibi birçok özgün programıyla eğitim sektöründe önemli farklar yaratmayı planlıyor.

Düşünür Okulları Yönetim Kurulu Başkanı Behçet Yavuz; kısa zamanda Türkiye'de 10 okula ulaştıklarını,
2018-2019 eğitim-öğretim dönemi içinde başta İstanbul, Ankara, İzmir, Antalya, Diyarbakır ve Bursa olmak üzere yeni kampüsler planladıklarını ve bu kampüslerin yatırım bedelinin yaklaşık 80 milyon doları bulduğunu belirterek; “4 yıllık stratejik planlamamız kapsamında yatırım bedeli 300 milyon doları bulan, okul güvenliği yüksek, modern ve şık kampüslerde, standartları 21. yüzyıla uygun eğitim vereceğiz." dedi.

İlerleyen yıllarda Türkiye dışında, yakın coğrafyadaki kimi ülkelere yönelik planları da olduğunu belirten Yavuz; Düşünür Okulları'nda düşünme, iletişim ve yaşam becerileri yüksek, fark yaratan, teknoloji üreten, girişimci öğrenciler yetiştirmenin temel misyonları olduğunu vurguladı.

Eğitim Sektöründe İddialı Marka: Düşünür Okulları